Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Університет долучився до проєкту «Прозорі університети» Офісу доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого долучився до проєкту «Прозорі університети» Офісу доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Таким чином в Університеті з вересня 2024 року викладатимуть дисципліну «Антикорупція та доброчесність», яка покликана сформувати нульову толерантність до корупції серед студентів, розуміння поняття доброчесності та доброчесних стратегій поведінки, а також посприяти засвоєнню студентами практичних навичок, які допоможуть уникати корупції в повсякденному житті та діяти доброчесно в складних, неоднозначних життєвих ситуаціях.

Завдання дисципліни – ознайомити студентів з історичними витоками, сутністю понять «корупція» й «доброчесність» та їх місцем в українському суспільстві; надати студентам цілісну систему знань про історію, сутність та складові корупції; сформувати розуміння важливості громадянського суспільства в запобіганні та протидії корупції; сформувати вміння знаходити та критично аналізувати інформацію; сформувати розуміння важливості медіа в запобіганні та протидії корупції; сформувати в студентів готовність долучатися до створення й забезпечення доброчесного освітнього середовища та навчити використовувати на практиці основні інструменти залучення молоді до розбудови доброчесного суспільства.

Дисципліну «Антикорупція та доброчесність» було обрано студентами факультету слідчої та детективної діяльності, факультету адвокатури, Інституту Служби безпеки України, факультету міжнародного та європейського права. У наступні семестри планується збільшення переліку факультетів для вибору зазначеної дисципліни.

Координатор проєкту в УніверситетіНаталія Сметаніна, доцент кафедри кримінально-правової політики, керівник уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції.