25 вересня 2024 року в межах VIII Харківського міжнародного юридичного форуму відбулася панельна дискусія «Європейське регулювання ринку криптовалют: виклики для криптокомпаній», якабула актуальною через відсутність в українському законодавстві спеціального закону про регулювання операцій з віртуальними активами. Саме тому спільне обговорення правил європейського регулювання криптоактивів MiCA є важливою складовою роботи науковців.
Своїм досвідом та планами поділилися фахівці з Генерального директорату з питань фінансової стабільності, фінансових послуг і союзу ринків капіталу Європейської комісії (FISMA), Європейського управління з цінних паперів і ринків (ESMA), Федерального управління фінансового нагляду Німеччини та Кембриджського центру альтернативних фінансів.
Співмодераторами заходу виступили:
Євген Смичок, доцент кафедри податкового права, доктор юридичних наук, член Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку;
Крістіна Тверезовська, координаторка проєкту ERASMUS-JMO-2023, аспірантка кафедри конституційного права України, членкиня Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Спікерами заходу виступили:
Олена Браннеті, старший юрисконсульт юридичного відділу Європейського органу з цінних паперів і ринків (ESMA), поділилася своїм практичним досвідом у правилах MiCA та ролі Європейського органу з цінних паперів і ринків в їхній реалізації.
Рок Жвельц, юрист відділу цифрових фінансів Генерального директорату Європейської комісії з питань фінансової стабільності, фінансових послуг і союзу ринків капіталу, розповів учасникам про регулювання криптокомпаній за MiCA.
Уго Коельо, експерт з фінансового регулювання та політики ЄС, очолює напрямок регулювання цифрових активів у Кембриджському центрі альтернативних фінансів, поділився з учасникам новими практиками у регулюванні криптоактивів.
Роман Крохмаль, юрист компанії Bona Lex, доповів про складнощі AML процедур з криптовалютами.
Штефан Мьогелін, старший спеціаліст відділі нагляду за інфраструктурами фінансового ринку (FMI) Федерального управління фінансового нагляду Німеччини (BaFin).
Артем Чернецький, СЕО в Rebalance Finance, блокчейн експерт, член проектного офісу Міністерства цифрової трансформації, поділився своїми поглядами як Україні не втратити багатомільярдний ринок віртуальних активів.
Сергій Брояков, доктор філософії, асистент кафедри податкового права, радник податкової та бухгалтерської практики компанії Bona Lex, поділився своїм дослідженням щодо регулювання криптовалют в Угорщині.
Аліреза Сіадат, німецький юрист у сфері криптовалют, його експертиза охоплює банківське регулювання, дотримання вимог, вихід на ринок та складну регуляторну структуру цифрових активів.
Ця подія є частиною проекту Жана Моне «Європейське регулювання ринку криптовалют: імплементація в Україні», 01126839 – ERCM – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH, що фінансується Європейським Союзом.
Із записом панельної дискусії можна ознайомитися за посиланням.