Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > ​​Триває конкурсний відбір учасників ХІІ Літня школа “Верховенство права і конституціоналізм”

Реченець для подання документів – 22 червня 2024 року (до 23:59).

Цьогорічна тема – «Конституціоналізм та війна: від ius bello до post bellum».

Можливі питання для обговорення:

– Чи можна проводити вибори під обстрілами? Якщо ні, то як забезпечити демократичну легітимність в умовах війни?
– Під час дії воєнного стану людські права можуть бути обмежені, але якою мірою це є допустимим і як оцінювати правомірність таких обмежень?
– Які небезпеки несе війна для конституційного ладу і які перестороги має український конституційний лад для нейтралізації таких небезпек?
– Яким має бути перехід від конституціоналізму часів війни до повоєнного конституційного ладу?
– Які виклики ставитиме європейська інтеграція для конституційного ладу України?

Організатори:OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні спільно з Конституційний Суд України.

Період проведення: 29 липня – 4 серпня 2024 року.

Регіон проведення – Закарпатська область.
Кількість учасників – 30 студентів та аспірантів юридичних вишів і наукових установ України.

Витрати на проїзд, проживання та харчування учасників покриватимуть організатори.

Для участі у конкурсі потрібно подати:
1) резюме (довільної форми);
2) есе на тему “Конституціоналізм в умовах війни” (до 15 сторінок).

Вимоги до документів та інші деталі

Заявки мають бути надіслані електронною поштою Координаторові Літньої школи
проф. Михайлу Савчину за адресою msavchyn@bigmir.net (моб. +38 (050) 718-12-45).