Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Студенти Факультету слідчої та детективної діяльності здійснили навчально-ознайомчий візит до Конституційного Суду України!

15 грудня, у День працівників суду, студенти Факультету слідчої та детективної діяльності здійснили навчально-ознайомчий візит до Конституційного Суду України!

Візит розпочався демонстрацією музейних експонатів Суду, у тому числі суддівської мантії та всіх інших елементів одягу судді.

З великою цікавістю студенти відвідали бібліотеку Суду, в  якій збережені рішення, коментарі, ухвали не лише Конституційного Суду України, але й аналогічних інституцій багатьох інших країн світу. До прикладу, здобувачам вищої юридичної освіти продемонстровано книгу рішень Федерального Конституційного суду Німеччини.

Увазі візитерів була представлена конституційна справа – матеріали усього провадження в одній великій книзі, що зберігається 100 років поспіль у архівах Суду.

Найцікавішим та найбажанішим став візит до Зали засідань Великої палати Конституційного Суду України, де студенти прослухали коротку лекцію за темою: «Конституційна скарга: субʼєкти, обʼєкти, порядок подання», а також пройшли експрес-тестування на знання Конституції Украіни, нормативно-правої бази про КСУ, та історію створення суду.

У фіналі, студенти зустрілись з керівником Секретаріату КСУ – Віктором Бесчастним, випускником нашого Університету. Майбутні слідчі і детективи мали змогу поспілкуватися та задати свої запитання пану Віктору та зробити памʼятне фото на згадку про теплу зустріч.

Колектив і Рада студентського самоврядування  Факультету сердечно дякує ректору Університету Анатолію Гетьману і керівникові Секретаріату Конституційного Суду України Віктору Бесчастному за організацію візиту до храму правосуддя, неймовірні враження і приємні спогади на все життя

Бажаємо суддям КСУ професійних успіхів, натхнення і стійкості до випробувань у непрості часи! Разом до Перемоги! Слава Україні!