Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Сьогодні колектив Університету вшановує памʼять Василя Яковича Тація – Героя України, професора, академіка та багаторічного ректора Університету

Колектив Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого із великим сумом повідомляє, що рівно рік тому на 83-му році пішов з життя Василь Якович Таційз 1987 року до 2020 року ректор, а з 2020 радник ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Герой України.

Василь Якович був визнаним організатором вищої юридичної освіти в Україні. Значним є його внесок в оновлення та удосконалення її змісту, впровадження передових методів навчання, поглиблення інтеграції освіти, науки і юридичної практики. Неоціненний внесок у розбудову правової держави України, удосконалення законодавчого процесу і правозастосовної практики зробив Василь Якович. Як член Конституційної комісії він брав участь у розробці проекту Конституції України 1996 р., був Головою робочої групи Кабінету Міністрів по розробці Кримінального кодексу України 2001 р. Він – автор понад 800 наукових праць, у тому числі близько 60 монографій, навчальних посібників та підручників, був членом десятків робочих груп та комісій із розвитку національної правової системи, почесним доктором 9-ти українських та закордонних ЗВО.

З 1993 р. по 2016 р. – президент, а з 2016 р. – почесний президент, радник президії Національної академії правових наук України, створеної за ініціативою Василя Яковича і при безпосередній активній його участі, яка є вищої юридичної галузевою науковою установою України.

Під його керівництвом Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого став одним з найавторитетніших вищих закладів освіти України, справжнім центром підготовки високопрофесійних юристів, на який рівняються не тільки українські ЗВО, а й багато вишів Європи.

Багато фактів його біографії підтверджують неординарність особистості Василя Яковича, його передбачливість, визначний організаторський талант, високу працездатність, відповідальність за доручену справу і самовідданість. Його успіхи – у вмінні невтомно працювати, у тому числі над собою. Девіз усього його життя – цілеспрямованість, відповідальність, професіоналізм, людяність. 33 роки на посаді ректора – це доказ того, що Василь Якович Тацій – був не просто провідником у юридичний світ, а й цілою епохою гуманізму, мужності, наполегливої праці та творцем історичних подій у житті Університету та України.

Дякуємо Вам за все, Василю Яковичу!

Ми завжди Вас пам’ятатимемо!