Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Шановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники Університету, 22 червня Україна відзначає День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Сьогодні ми знову схиляємо голови у молитві за тих, чиє життя обірвалося раптово й несправедливо: від бойової кулі, розірваного снаряду, смертельних тортур в концтаборах, голоду і хвороб. І весь цей страшний ланцюг, зітканий з людського горя, намагався вбити наших предків, не дати народитися нам, позбавити навіть думки про свободу і суверенітет. Війна – найстрашніший винахід людства за всі часи його існування на планеті. І вона прийшла на нашу землю 22 червня 1941 року – безжальна, жорстока, загарбницька. Випалюючи цілі міста і села, знищуючи все живе на своєму шляху, сіючи горе і розпач, ширився світом фашизм, залишаючи по собі пустку, приреченість, смерть і каліцтва. Україна перебувала під ударом довгих 5 років, зазнала мільйонних жертв серед військових і цивільних, втратила безліч підприємств, вимушено зупинила свій розвиток і рух уперед.

Неможливо прийняти, виправдати чи зрозуміти ідеї нацизму. Вони протирічать земній гармонії, природі самої людини, заповідям будь-яких світових релігій. Жодна нація не може нищити іншу, ніяка ідеологія не має затуманювати розум, перетворюючи особистість на вбивцю і мародера, ніхто серед національних лідерів не має права страчувати інші народи. На цьому стояли наші предки у далекому 1941, за те саме, на жаль, гинуть сьогодні наші славні воїни.

Ціною власного життя, здоров’я, молодості, радощів батьківства і хвилин з коханими били наші пращури нацистів і б’ють сучасні захисники рашистів, щоб дати шанс на вільне життя дітям, подарувати спокійну старість батькам і незалежність Батьківщині.

Пам’ятаючи історичні уроки 80-річної давнини, весь світ об’єднався у допомозі Україні,  щоб загнати звіра назад до печери, не дозволити йому зруйнувати мир у Європі, занапастити вільні народи, втопити у крові майбутнє і мрії мільйонів українців.

Щиро дякую кожному, хто допомагає словом, донатом, справою, протистоїть ворожій пропаганді, поширюючи правду про війну в Україні. І глибоко співчуваю рідним полеглих за нашу свободу в усі часи, пишаюся мужністю, незламністю, військовою доблестю захисників минулого й сучасності.

Тож вшануймо хвилиною мовчання пам’ять кожного загиблого героя у війні проти фашизму і рашизму, подякуймо їм за звитягу і патріотизм. Нехай кожна душа, віддана за мир і незалежність України, знайде спокій і живе вічно у пам’яті нащадків. Нехай жадана перемога прийде на нашу землю, подарувавши чисте небо і впевненість у майбутньому на багато віків уперед.