Війна в Україні підняла актуальність проблеми збереження психологічного здоров’я усіх категорій населення на принципово новий рівень, особливо це стосується жінок та дітей. Саме вони стають найбільш вразливою категорією населення через загострення ризиків фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства. Втрата чоловіків і батьків, безпечного середовища, переживання за близьких, які безпосередньо беруть участь у бойових діях практично завжди супроводжуються стресовою реакцією організму, яка без відповідної своєчасної кваліфікованої допомоги може призвести до несприятливих наслідків, як для самих осіб, які переживають руйнацію звичного життя, так і для суспільства в цілому. У зв’язку з цим гострою є потреба в консультаційній і психотерапевтичній допомозі.
Задля цього у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за участю Харківської доброчинної фундації «Вікно допомоги» створено Центр «Відновлене життя», мета якого реабілітація і психологічна підтримка жінок і дітей, які втратили близьких, або чиї близькі безпосередньо беруть участь у бойових діях, а також демобілізованих воїнів і членів їхніх сімей.
Проєкт створено за ініціативою ректора Університету Анатолія Гетьмана, куратор – проректор з навчально-виховної роботи та соціального розвитку Олексій Нестерович.
Планується проведення систематичних реабілітаційних групових зайнять із досвідченими психологами та арт-терапевтами. Фахівці Університету прагнутимуть створити для жінок, дітей, демобілізованих воїнів умови для нагадування, що незважаючи на всі жахіття війни, головне – що вони живі. А це значить, варто продовжувати жити тут і зараз, використовувати всі можливості, які є на сьогодні, щоб ставати сильнішими, самостійнішими. Але головне, що усі учасники матимуть коло безпечного спілкування і взаємопідтримки, яких особливо не вистачає під час війни. Дуже потрібно мати місце, де можна поділитися своїми емоціями, поспілкуватися, знайти розуміння та підтримку. А також дуже важливо навчатися новому, здобувати нові знання і навички, щоб успішно адаптуватися у реаліях сьогодення.
Після проходження занять учасники проєкту отримають професійні практичні поради та інструменти, які допоможуть їм дбати про свій емоційний стан, вони відновлять здатність адаптуватись, функціонувати та протистояти життєвим викликам, стануть проявляти більше зацікавленості у суспільному житті та виконанні своїх батьківських обов’язків. Від дітей ми чекаємо значного покращення їх психо-емоційного стану.
Заняття для жінок і дітей, які втратили чоловіків і батьків, починаються із середини лютого і проходять один раз на тиждень у вечірній час протягом 2-3-х місяців. Групи формуються по мірі комплектації.
Запис у групи за телефонами:
057-744-1010 міський
050-353-42-66 Водафон
063-374-3474 Лайф
067-109-6763 Київстар