У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого на кафедрі фізичного виховання, 14 червня 2024 проведено Всеукраїнський круглий стіл «Сучасні тенденції розвитку фізичного виховання у закладах вищої освіти України в умовах воєнного стану». Науковий захід проходив у змішаному форматі: оф-лайн в коворкінг центрі на кафедрі фізичного виховання, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та он-лайн на платформі Zoom.
У кругломі столі прийняли участь більше 40 науковців, які представляли провідні заклади вищої освіти України, а саме: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Харківська державна академія фізичної культури, Національна академія Служби безпеки України, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Український державний університет залізничного транспорту, Харківський національний медичний університету, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний університет цивільного захисту України, аспіранти, вчителі фізичної культури закладів загальної середньої освіти та інші зацікавлені осіб.
Модератором круглого столу був завідувач кафедри фізичного виховання Олександр Попрошаєв. Науковий захід відкрив проректор з навчально-виховної роботи та соціального розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олексій Сергійович Нестерович. Який від імені Ректора університету Анатолія Павловича Гетьмана висловив слова вдячності всім учасникам за те, що знайшли можливість взяти та обговорити актуальні та важливі проблеми фізичного виховання у закладах вищої освіти в умовах воєнного стану та скласти конкретні і дієві рекомендації для подальшого їх впровадження в навчально-виховний процес.
Також Олексій Сергійович зазначив, що сьогодні навчальний̆ процес у закладах вищої̈ освіти в України дуже складний̆ та багатофункціональний̆, він потребує великих затрат як фізичних так і розумових, характеризується активним впровадженням різноманітних інноваційних педагогічних технологій пов’язаних із вимушеним переходом на змішану або дистанційну форму навчання.
Звернув увагу, на необхідності впровадження сучасних засобів і методів в навчальний процес з фізичного виховання задля підвищення рухової активності, зміцнення здоров’я й зменшення тривожності і страху здобувачів вищої освіти. Наголосив, що молодь повина бути мотивована до здорового способу життя та укріпленню свого здоров’я, вміти свідомо задовольняти фізкультурно-спортивні потреби. Акцентував, що найважливішим сьогодні є військово-патріотичне виховання студентської молоді засобами фізичного виховання.
З доповіддю виступили:
Мунтян Віктор Степанович, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри фізичного виховання Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Питання реалізації національної стратегії з оздоровчої рухової активності студентської молоді в контексті викликів сьогодення».
Темченко Володимир Олександрович, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, «Особливості управління сферою фізичної культури та спорту у закладі вищої освіти під час воєнного стану».
Пушкарьов Євген Костянтинович, директор Центру студентського спорту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Центр студентського спорту як структурний підрозділ в закладах вищої освіти України. Мета і основні завдання Центру».
Бодренкова Інна Олексіївна, кандидатка наук з фізичного виховання та спорту, доцентка кафедри фізичного виховання Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Сучасні інноваційні технології у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти в умовах глобальних змін і викликів сьогодення».
Довженко Світлана Сергіївна, старша викладачка кафедри фізичного виховання та спорту Українського державного університету залізничного транспорту, «Виховання патріотизму засобами фізичної культури і спорту»
Джерелій Валерій Вікторович, кандидат юридичних наук, викладач кафедри фізичного виховання Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Особливості організації освіти в умовах дистанційного та змішаного навчання».
Романенко Людмила Віталіївна, кандидат юридичних наук, викладачка кафедри фізичного виховання Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, «Проблеми сьогодення та генезу фізичної культури та спорту у повоєнне відновлення».
Горбачук Євгеній Олександрович, аспірант кафедри початкової і професійної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, член збірної команди України з фехтування, майстер спорт України, бронзовий призер етапу Кубку світу, неодноразовий переможець та призер чемпіонату України та Кубку України, «Підтримка фехтувального спорту під час воєнного стану в Україні».
Крім доповідей в програмі були виступи учасників Всеукраїнського круглого столу.
За підсумками роботи були затвердженні рекомендації Всеукраїнського круглого столу для подальшого їх впровадження в навчально-виховний процес, а також окреслені напрямки подальшої наукової співпраці.