Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Проректора з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку, професора кафедри конституційного права України Університету Юрія Барабаша обрано до Виконавчого комітету Міжнародної асоціації конституційного права.

Проректора з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку, професора кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрія Барабаша обрано до Виконавчого комітету Міжнародної асоціації конституційного права.

Під час Всесвітнього конгресу з конституційного права «Конституційні трансформації», який проходив з 5 по 9 грудня у м. Йоганнесбург (ПАР) на базі Юридичного факультету Університету Йоганнесбургу, Рада Міжнародної асоціації конституційного права обрала новий склад Виконавчого комітету Асоціації на наступні 4 роки. Вперше до її складу увійшов представник української наукової спільноти, професор кафедри конституційного права України нашого Університету Юрій Барабаш.
Міжнародна асоціація конституційного права є найпотужнішим та найвпливовішим об’єднанням конституціоналістів. Асоціація була створена у 1981 році. Наразі вона охоплює 49 національних асоціацій, 14 наукових інститутів та 22 дослідницькі групи. Окрім цього до її складу входять більш ніж 300 індивідуальних членів. Метою діяльності Асоціації є стимулювання теоретичних і порівняльних досліджень в галузі конституційного права з метою практичної реалізації демократичних принципів відповідно до потреб забезпечення мирного міжнародного співробітництва, розвиток конституційної демократичної правосвідомості та ін.

Юрій Барабаш також взяв участь в режимі онлайн у роботі Конгресу, представивши на панельній дискусії доповідь, присвячену інституційним та організаційним механізмам збереження демократичного правління в умовах рашистської агресії.

Вітаємо Юрія Барабаша з визнанням його наукових доробків світовою науковою спільнотою. Бажаємо плідної роботи на благо України!