Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Представники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого взяли участь у Форумі «Війна та права людини»

14 червня 2024 р. у м. Харкові відбувся форум «Війна та права людини», який організували Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець та представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області Оксана Червякова. В якості спікерів були запрошені народні депутати, представники місцевої влади, громадянського суспільства та наукової спільноти.

Під час форуму було обговорено стан дотримання прав людини в Харківській області, зокрема прав людини в місцях несвободи, інформаційних, соціальних та економічних прав, рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних і релігійних поглядів, прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони, прав дитини, прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець презентував щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році та підкреслив, що минулий рік став ще одним кроком випробувань на міцність не лише механізмів захисту прав людини в Україні, великі виклики постали перед системою міжнародної безпеки і збереженням солідарності в діях країн, що протистоять диктатурам і агресорам.

У форумі взяли участь провідні науковці Університету: президент НАПрН України Володимир Журавель, проректор з навчально-методичної роботи Олег Ярошенко, декан факультету адвокатури Володимир Шеховцов, завідувач кафедри міжнародного права Володимир Стешенко, який виступив як модератор панельної секції, та доцентка кафедри міжнародного права Оксана Сенаторова.

Щиро дякуємо організаторам форуму за запрошення для участі представників Університету та висловлюємо впевненість, що інтеграція зусиль та координація співпраці між представниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства, правозахисних інституцій та наукової спільноти сприятиме розробленню та впровадженню ефективних механізмів захисту прав та свобод людини і громадянина в умовах як воєнного часу, так і післявоєнної трансформації суспільства та держави.