uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Підсумки Школи професійного розвитку для викладачів кримінального права «Актуальні питання кримінального права: сучасність і майбутнє»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Підсумки Школи професійного розвитку для викладачів кримінального права «Актуальні питання кримінального права: сучасність і майбутнє»


Цьогорічна Школа професійного розвитку для викладачів кримінального права «Актуальні питання кримінального права: сучасність і майбутнє», організована Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого у партнерстві з Програмою підтримки ОБСЄ для України, стала вже одинадцятою за рахунком. Вона об’єднала 25 викладачів кримінального права з 15 регіонів України, які пройшли ретельний відбір на основі їхніх професійних досягнень та мотиваційного листа.

Університет представили викладачі кафедри кримінального права: Максим В’юник, Алеся Горностай, Валерія Філіпенко та Тетяна Михайліченко – викладачка кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту Університету.

Цього року головним фокусом школи стала розробка проєкту нового Кримінального кодексу України. Учасники обговорювали ключові аспекти реформи: принципові відмінності нового проєкту від чинного Кодексу, питання кримінально-правової кваліфікації, альтернативи застосуванню санкцій, проблеми криміналізації, особливості кваліфікації та призначення покарання за окремі правопорушення.

Окрім насиченої наукової дискусії, викладачі мали змогу ознайомитися з найсучаснішими методиками викладання кримінального права, поглибити свої педагогічні компетентності та опанувати навички, необхідні для сучасного викладача. Проте найціннішим здобутком Школи стали нові знайомства, міцні професійні зв’язки та платформа для майбутньої співпраці.

Лекторами школи стали досвідчені викладачі, визнані науковці, члени Робочої групи з розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України: Юрій Баулін, Олексій Горох, Наталія Гуторова, В’ячеслав Навроцький, Юрій Пономаренко, Микола Хавронюк. Координаторкою школи була Катерина Новікова.

Ця Школа вкотре підтвердила: майбутнє кримінального права формується тут і зараз – у спільноті відданих своїй справі науковців та практиків.

Відгуки від учасників: «Школа для викладачів кримінального права, на мій погляд, це приклад правильної комунікації, бо всі намагаються, як поділитися знаннями, так і їх здобути. Врешті-решт ми не конкуренти, у нас єдиний шлях до вдосконалення знань» – зазначає Наталія Федорович, викладачка юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Найкращі враження від спілкування з колегами, обговорення проблем чинного КК України та перспектив запровадження Проєкту КК. Цікаві теми для нових досліджень та методів викладання кримінального права» – Павло Демчук, викладач права факультету бакалаврських студій Київської школи економіки;

«Для багатьох з нас школа з кримінального права стала майданчиком обміну думками, співпраці та дружби. Тих хто ще не брав участі у цій школі закликаю подавати свої мотиваційні листи на наступні відбори. Бути викладачем та науковцем означає невпинний розвиток, навчання, самовдосконалення, сприйняття критики (як від інших, так і від самого себе)» – ділиться своїми враженнями від участі у Школі Лілія Тімофєєва, доцентка кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія».

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – флагман правничої освіти та науки в Україні, де традиції поєднуються з інноваціями. Ми формуємо майбутнє правової науки та готуємо покоління юристів та науковців, здатних будувати демократичну, європейську, правову державу.
Дякуємо всім учасникам, нашим партнерам, лекторам без яких проведення цього заходу було б неможливим.

Рухаймо юридичну освіту та науку разом! Сміливість – навчати та навчатися!