uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Підсумки проведення VIII Харківського міжнародного юридичного форуму!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Підсумки проведення VIII Харківського міжнародного юридичного форуму!

Попри важкий час, який нині переживають Україна, Харків, наш Університет, ми все-таки маємо сили навчати та навчатися, розвивати юридичну освіту та науку України та проводити такі унікальні, мегапотужні наукові заходи правничого спрямування, як VIII Харківський міжнародний юридичний форум. Останній проходив у межах заходів, присвячених 220-й річниці від дня заснування Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

Форум вкотре став відкритою міжнародною платформою для обговорення найбільш актуальних проблем для світової юридичної спільноти.

Цьогоріч ми маємо декілька нових рекордів, які підкорилися організаторам та учасникам Форуму. У межах Форуму було проведено 27 заходів різних формату та тематики, зокрема, 22 панельні дискусії, 3 круглих столи, 1 воркшоп та 1 інтелектуальна онлайн-гра для школярів «Що? Де? Коли?». Загалом у заходах Форуму, як онлайн та і офлайн, взяло участь понад 2100 учасників з 37 країн світу. В якості спікерів виступили 258 провідних, авторитетних науковців та відомих державних діячів. З них 202 вітчизняних та 56 іноземних, що є черговими рекордами для нашого заходу. Лише за останні декілька днів записи заходів, які розміщені на Ютуб каналі Університету, переглянули понад 6000 разів.

У ході панельних дискусій та круглих столів відбулося обговорення найбільш актуальних проблем міжнародного гуманітарного права, питань доступу до правосуддя в умовах збройної агресії, фінансової та податкової політики для відновлення України, майбутнього українського конституціоналізму в контексті інтеграції до Європейського Союзу та ін.

Наукові результати, висновки та пропозиції, озвучені на Форумі, стануть основою для майбутніх досліджень законодавчих ініціатив щодо розслідування злочинів агресії, воєнних злочинів, злочинів проти основ національної безпеки України, компенсації потерпілим від злочинів російської федерації, адаптації національного законодавства до вимог ЄС, тощо.

Вони важливі для майбутнього миру та післявоєнної відбудови нашої держави в контексті європейської інтеграції. Ми можемо довести, що демократичний світ сильніший, Європа – могутніша, що наші цінності неможливо зруйнувати. І ми це обов’язково зробимо!

Вдячний колективу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національній академії правових наук України , Харківській міській раді, адвокатському об’єднанню «Шкребець і партнери», адвокатському об’єднанню «ART DЕ LEX Group», Проєкту ЄС “Pravo Justice”, іноземним науковцям, усім нашим партнерам, завдяки яким проведення цьогорічного Форуму стало можливим.

Віримо у майбутнє та працюємо на перемогу і благо України! Разом ми сильніші! Слава Україні!

Ректор Університету Анатолій Гетьман

Записи трансляцій заходів проведених в межах Форуму

Дякуємо нашим партнерам завдяки яким проведення Форуму стало можливим: 

Партнери:

🔶Конституційний  Суд України

🔶Верховний Суд

🔶Вищий антикорупційний суд (ВАКС)  

🔶Офіс Генерального прокурора 

🔶 Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК

🔶Національне антикорупційне бюро України (НАБУ)

🔶Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)  

🔶 МВС України

🔶Офіс Омбудсмана України

🔶Міністерство освіти і науки України

🔶Міністерство економіки України

🔶Національний Олімпійський Комітет України

🔶Адвокатське об’єднання «Павлуненко та партнери»

🔶Адвокатське об’єднання «Іваненко та партнери»

🔶Crowe Mikhailenko

🔶Центр Досконалості Жана Моне «Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру»

🔶Кафедра Жана Моне «Поглиблене вивчення цінностей та права ЄС: український контекст»

🔶OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні

🔶Правнича група Вагенінгенського університету в рамках проєкту «Rebalance»

🔶Дослідницький проєкт MSCA4UKRAINE «Solidarity as Responsible Business Conduct: beyond Corporate Respect for Human Rights»

🔶Юридична компанія «Nobili»

🔶Електронний торговельний майданчик «SmartTender.biz»

🔶Адвокатське об’єднання «вСуді»

🔶UniCities – проєкт інституційної співпраці, що співфінансується Європейською Комісією в рамках програми ERASMUS

🔶Юридична компанія «Bona Lex»

🔶Фермерське господарство «Юпітер»

Інформаційні партнери:

Американська торговельна палата в Україні

Онлайн-інструменти юриста «Active Lex»

Інформаційне агенство «Українське право»

Юридична газета

Юридичний інтернет ресурс «Протокол»

Газета «Закон і Бізнес»

Радіо «Накипіло»

Медіа група «Об’єктив»

Інформаційно-аналітичне онлайн-видання «Femida»

Дякуємо нашим іноземним гостям: спікерам, експертам та партнерам за їх участь в проведенні Форуму. Це для нас велика честь! Дякуємо Вам:

🔷Елеанор Шарпстон KC (Люксембург) –  понад 25 років присвятила практиці права ЄЕС/ЄС, а також безоплатно розглядала справи, пов’язані з ЄСПЛ, у 1999 році стала «шовковим адвокатом» (Queen’s Counsel: «QC»), лекторка з права ЄС та порівняльного правознавства в Університетському коледжі Лондона та Кембриджському університеті. 

🔷Професор Адам Лазовскі (Університет Вестмінстера) є одним із провідних науковців та експертів, що спеціалізується на розширенні ЄС, минулому та майбутньому, а також, загалом, на зовнішніх відносинах ЄС.

🔷Віргіліюс Валанчюс(Литва) – старший міжнародний експерт проєкту ЄС «Право-Justice», керівник компоненту «Підтримка процесу євроінтеграції в секторі юстиції», колишній голова Верховного Адміністративного Суду Литви та суддя Загального Суду (ЄС).

🔷Констанце Тау (Австрія) – зареєстрована медіаторка ZivMedG, викладачка Приватного університету Зигмунда Фрейда (Відень, Австрія), голова апеляційної колегії Віденського регіонального суду з цивільних справ у сімейному праві.

🔷Тімоті Пауелл (Великобританія) – регіональний суддя Трибуналу першого рівня (майнова палата) з питань житлової нерухомості м. Лондона. 

🔷Юлія Раданова (Литва) – постдокторка Університету Миколаса Ромеріса, (Литва), тренерка з сімейної медіації, викладає медіацію в декількох університетах країн ЄС. 

🔷Індре Корсаковієне (Литва) – викладачка Інституту приватного права Університету Миколаса Ромеріса (Литва), членкиня Лабораторії медіації та сталого вирішення конфліктів.

🔷Габі Грігайте-Даугірде (Литва) – доктор, віце-міністр юстиції Литовської Республіки, старший викладач юридичного факультету Вільнюського університету. 

🔷Івонн МакДермотт Різ (Великобританія) – професор Університету Свонсі, (Великобританія), головний дослідник проекту TRUE.

🔷Доктор Мегумі Очі (Японія) – доцент у Вищій школі міжнародних відносин Університету Рітсумейкан, Кіото (Японія). 

🔷 Каріна Палкова (Латвія) – доцент, кандидат філософських наук, декан факультету соціальних наук, експерт Латвійської наукової ради з соціальних наук, науковий редактор міжнародного наукового юридичного журналу «Socrates».

🔷Марк Елліс (Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії) – доктор права, виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів (IBA), ад’юнкт-професор юридичного коледжу Університету штату Флорида.

🔷Надешта Джаякоді (Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії) – юридичний радник в організації eyeWitness to Atrocities, кваліфікована юристка в Австралії, бакалавр права (LLB) та бакалавр мистецтв (BA) від Університету технологій у Сіднеї, магістр права (LLM) з європейського та міжнародного права в галузі прав людини від Лейденського університету.

🔷Івана Кунда (Хорватія) – доктор, професор, заступник декана з наукової роботи юридичного факультету Університету Рієки.

🔷Лючія Ругеррі (Італія) – доктор, професор юридичного факультету Університету Камеріно (Італія).

🔷Іва Тухтан Гргіч (Хорватія) – доцент юридичного факультету Університету Рієки, президент Комітету із забезпечення та підвищення якості.

🔷Деяна Голенко (Хорватія) – кандидат юридичних наук, доцент, доцент юридичного факультету Університету Рієки.

🔷Мануель Девід Массено (Португалія) – доцент кафедри права та фахівець із захисту даних, старший науковий співробітник, член координаційного комітету лабораторії UbiNET Комп’ютерна безпека та кіберзлочинність IPBeja – Beja Politechnic, член EDEN – мережі експертів із захисту даних Європолу – Агенства Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів, член UMAU – Всесвітньої спілки сільськогосподарського та продовольчого законодавства.

🔷Стела Ботнару (Молдова) – доктор філософії, доцент, заступник декана юридичного факультету Державного університету Молдови.

🔷Марсін Ожеховський (Польща) – габілітований доктор, професор НАС, професор Щецинського університету.

🔷Флоріан Ґеорґе (Великобританія) – адвокат, адвокат-резидент, юридичний факультет Університет Штефана чел Маре (Сучава, Румунія), Директор «Avanta Intermare Holdings».

🔷Яутріте Брієде (Латвія) – суддя Конституційного Суду Латвійської Республіки, докторка юридичних наук, професорка Латвійського університету.

🔷Конрад Вудтке – керівник відділу належного врядування та цифрової трансформації та інновацій Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України.

🔷Угіс Сікс – керівник проєкту Європейського Союзу “Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні (EU4PAR)”.

🔷Беттіна Неллен – юридичний радник з відмивання грошей і корупції, представниця Консультативної місії Європейського Союзу.

🔷Дідзіс Мелкіс – менеджер платформи цифрових громадських ініціатив ManaBalss.lv, аспірант політичних наук Латвійського університету.

🔷 Ромарік Ферраро – керівник юридичного відділу Делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні. 

🔷Тамар Томашвілі (Грузія) – доцентка Вільного університету Тбілісі, експерт з МГП в Міжнародній організації права розвитку (ІДЛО). 

🔷Бренда Дж. Голліс – головний судовий юрист (рівень Д-1) в Офісі Прокурора Міжнародного кримінального суду, очолює розслідування можливих міжнародних злочинів, скоєних в Україні, підпорядковуючись безпосередньо Прокурору МКС. 

🔷Олена Браннетті – старший юрисконсульт юридичного відділу Європейського управління з цінних паперів і ринків (ESMA).

🔷Рок Жвельц – магістр права (Саарбрюккен), працює в підрозділі цифрових фінансів над правовими рамками для криптоактивів та цифрового євро Генерального директорату з фінансової стабільності, фінансових послуг та ринку капіталів (DG FISMA).

🔷Уго Коельо – експерт з фінансового регулювання та політики ЄС, очолює напрямок регулювання цифрових активів у Кембриджському центрі альтернативних фінансів. 

🔷Штефан Мьогелін – працює старшим спеціалістом у Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin) у відділі нагляду за інфраструктурами фінансового ринку (FMI). 

🔷Аліреза Сіадат (Німеччина) – юрист у сфері криптовалют,  експерт, експертиза  охоплює банківське регулювання, дотримання вимог, вихід на ринок та складну регуляторну структуру цифрових активів. 

🔷 Жалімас Дайнюс (Литва) – депутат Європейського парламенту від Литовської Республіки, Голова Конституційного Суду Литовської Республіки (2014-2021), суддя Конституційного Суду Литовської Республіки у відставці.

🔷 Мігель Пуарес Мадуро – професор, декан глобальної школи права Португальського католицького університету, ад’юнкт-професор Школи транснаціонального управління Інституту Європейського університету. Генеральний адвокат Суду справедливості ЄС (до жовтня 2009 року).

🔷Жайро Ліма (Бразилія) професор конституційної теорії, Державний Університет (Північна Парана, Бразилія).

🔷Моніка Флорчак-Вонтор (Польща) – професор кафедри конституційного права Ягеллонського університету в Кракові (Польща), директор Центру міждисциплінарних конституційних досліджень та директор міждисциплінарної докторської програми «Суспільство майбутнього» школи соціальних наук Ягеллонського університету.

🔷Райнер Бірке (Німеччина) – доктор права, Голова Німецько-українського обʼєднання юристів, партнер юридичної фірми Wessing & Partner (Дюссельдорф).

🔷Марієта Сафта (Румунія) – професор, доктор філософії Бухарестського університету «Тіту Майореску», член Докторської школи Академії економічних досліджень, Бухарест, (Румунія).

🔷Франсуа Грюневальд – сільськогосподарський інженер з INA-PG, працював в ООН, МКЧХ, засновник Groupe URD – дослідницький та оціночний інститут, що спеціалізується на кризовому менеджменті, гуманітарній діяльності та реконструкції. Координує дослідницьку роботу Groupe URD в Україні, зокрема, з питань енергетики, доступу до води, ролі волонтерів у гуманітарній діяльності та навколишнього середовища в контексті війни в Україні.

🔷Анна Берті Суман – юрист-еколог та учасник проекту «Громада» (фінансується за підтримки програми Erasmus+ Європейського Союзу), науковий співробітник зі сталого інноваційного права в юридичній школі Луїса, Рим, керівник дослідницької лабораторії з управління громадами, Рим, засновник проекту «Відчуття справедливості».

🔷Алекс Корнелл Дю Хо (США) – колишній представник штату Мен, ветеран морської піхоти та захисник довкілля, засновник організації Operation Free, яка отримала нагороду REED за боротьбу зі зміною клімату, очолює делегації Державного департаменту США, викладає публічне лідерство в Університеті Сан-Франциско та є президентом організації «Обрані посадові особи на захист Америки». 

🔷Йорг Пуделька (Німеччина) –  доктор філософії, голова представництва GIZ в Центральній Азії, суддя Адміністративного суду м. Берлін.

🔷Ларс Брокер (Німеччина) – доктор права, голова Вищого адміністративного суду федеральної землі Рейнланд-Пфальц, голова Конституційного суду федеральної землі Рейнланд Пфальц, позаштатний викладач конституційного та адміністративного права Університету ім. Йоганна Гутенберга (м. Майнц), член Ради Інституту правової політики Університету м. Тріра. 

🔷Франческа Верт (Німеччина) – професор, доктор юридичних наук, суддя Федерального фінансового суду Німеччини. 

🔷Стефані Лаулє Шелоу (Кіпр) – професорка європейського права та реформ, керівниця Школи права в UCLan Кіпр, директорка Центру досконалості Жана Моне з питань верховенства права та європейських цінностей (CRoLEV) при UCLan на Кіпрі, запрошена професорка Інституту підготовки та досліджень ООН (UNITAR). 

🔷Зузана Базелл (США) – докторка, юристка з питань бізнесу в Університеті Південного Нью-Гемпшира в США, була запрошеним професором у В’єтнамському національному університеті в Ханої, отримала ступінь доктора філософії з міжнародного бізнесу зі спеціалізацією в галузі фінансів і фінансових технологій у Гонконгському університеті. 

🔷 Юан Еддебо – доктор філософії релігії, бере участь у проекті WASP-HS “Штучний інтелект, демократія та людська гідність” і є запрошеним дослідником у Центрі глобальних досліджень Університету Сейдо.

🔷Гінтаре Макаускайте-Самуоле (Литва) – доктор, дослідниця міжнародного права в Університеті Миколаса Ромеріса (Литва), а також практиком, що працює в сфері цифрових послуг. 

🔷Мейнхард Шрьодер  (Німеччина) – доктор права, професор публічного права, європейського права та ІТ-права в Університеті Пассау.

🔷Вітні Барт (США) – виконавча директорка і стипендіатка Шарлотти МакДеніел у Центрі вивчення права та релігії при Школі права Еморі, (США), співголова нової робочої групи Центру з питань права, релігії та ШІ. 

🔷Беате Шоф’єлл (Норвегія) – професорка юридичного факультету Університету Осло та кафедри європейських правових досліджень Коледжу Європи, координаторка Центру передового досвіду Жана Моне EUSFIL (Сталі фінанси та право ЄС). 

🔷Надя Берназ (Нідерланди) – доцентка та в.о. голови правничої групи, Вагенінгенський університет.