20 травня, в День науки, на базі Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого була проведена ХVІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні шляхи удосконалення українського законодавства».
Конференція була організована за підтримки наших надійних та незмінних партнерів, а саме: Олександра Баранова – директора Координаційного центру з надання правової допомоги; Анатолія Бородавки – директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях; Вікторії Гайворонської – голови Ради адвокатів Харківської області, заступниці директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях та Владислава Кисіля – секретаря наглядової ради Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, адвоката, голови практик нерухомості та будівництва, банківського та фінансового права KPD Consulting Law Firm.
Конференція розпочалась за традицією з вітальних слів наших гостей. Безпосередньо Олег Ярошенко – проректор з навчально-методичної роботи, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, привітав учасників конференції та визначив орієнтири її роботи.
Конференція пройшла у формі пленарного засідання, де будь-хто з присутніх міг виступити з доповіддю, а також взяти участь в обговоренні найрізноманітніших питань правотворення та правозастосування.
Так, наприклад, учасники заслухали доповіді учасників, що стосувалися змін у сфері спадкового права під час військового стану, електронних петицій, а також шановних гостей щодо публічного контролю за релокацією стратегічних підприємств – Сергія та Наталії Кідалових, відповідно доцента та асистентки кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Конференція стала ключовим юридичним майданчиком для обговорення змін, з якими зіткнулися країна, економіка та бізнес. Зокрема, жваву дискусію викликала доповідь на тему «Щодо окремих механізмів реалізації деокупації тимчасово окупованих територій України», де усі охочі висловили свої думки з цього приводу, що підтверджує необхідність та важливість обговорюваних на зустрічі питань.
На жаль, конференція проходила в онлайн-режимі, але й те, що цього дня побачили і почули з своїх комп’ютерів її учасники з різних куточків нашої країни та світу, свідчить про єдність існуючої юридичної спільноти навіть у такий непростий для держави час. Вчені, практики та студенти єдині, разом ми сильніші!
За підсумками конференції випущено збірку тез наукових доповідей і повідомлень, зі змістом якої можна буде ознайомитися на сайті Юридичної клініки.
Особливу вдячність хочемо висловити нашим Збройним Силам України, адже саме завдяки їхньому героїзму ми наразі маємо змогу проводити подібні заходи!