Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Патріотичні читання«Петро Сагайдачний – провідник нової української козацької держави»

30 листопада 2023 року кафедрою історії держави і права України і зарубіжних країн, за підтримки наукової бібліотеки Університету, з метою підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, проведено патріотичні читання на тему: «Петро Сагайдачний – провідник нової української козацької держави».

У заході взяли участь студенти першого курсу факультету прокуратури, які висвітлили у своїх виступах політичну, військову, дипломатичну та благодійну діяльність Петра Сагайдачного – видатного діяча українського державотворення. Його постать завжди привертала до себе увагу. Завдяки Петру Сагайдачному в Україні була створена армія нового типу та сформована власна школа воєнного мистецтва. Армія П.Сагайдачного стала однією з найбоєздатніших у Європі, що засвідчили її перемоги на полях битв. Треба зазначити, що його реформи торкалися не тільки військової справи. Петру Сагайдачному вдалося вивести козацькі військові ідеї, козацьку активність, енергію, врешті решт, на загально український рівень. Усі його стратегічні задуми були пов’язані не тільки з вузькозапорозькими, а й з інтересами різних станів українського суспільства.

Учасники патріотичних читань не лише отримали важливі знання про історію України, але й навчилися розуміти та аналізувати значущі події та особистості.

Студенти оцінили освітню й патріотичну цінність заходу та висловили вдячність за чудову можливість відчути себе часткою великої історії своєї країни, невід’ємною частиною великої родини, що мріє та бореться за краще майбутнє України.