Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Панельна дискусія «Україна – ЄС: виклики переговорного процесу», яка була організована кафедрою права Європейського Союзу Університету

Продовжуємо розповідати про окремі заходи в межах VIII Харківського міжнародного юридичного форуму, присвяченого 220-річчу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Однією з перших було проведено панельну дискусію «Україна – ЄС: виклики переговорного процесу», організовану кафедрою права Європейського Союзу під модерацією її завідувачки професорки Тетяни Комарової та за сумісництвом Голови Кафедри Жана Моне «Поглиблене вивчення цінностей та права ЄС: український контекст».

Відкрили подію Президент Національної академії правових наук України Володимир Журавель та радниця Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Поліна Лі. Особливо приємним було колективне привітання від Вченої ради факультету Міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка під головуванням Маркіяна Мальського.

Дискусійна панель зібрала представників провідних наукових шкіл права ЄС (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Вестмінстерський університет тощо). Ключовими спікерами були колишня Генеральна адвокатка Суду справедливості ЄС Елеонор Шарпстон, суддя Великої Палати Верховного Суду Костянтин Пільков, професори Михайло Микієвич, Ксенія Смирнова, Олеся Трагнюк, доцент Тетяна Анакіна.

Цього року панель, присвячену євроінтеграції, підтримав Проєкт ЄС «Право-Justice», зі сторони якого виступили старший міжнародний експерт, керівник компоненту «Підтримка процесу євроінтегації в секторі юстиції» Віргіліюс Валанчюс, міжнародні експерти Адам Лазовскі та Майя Цвітан Грубішин, ключовий експерт з питань євроінтеграції В’ячеслав Толкованов.

Дискусійна панель стала платформою для науково-практичного обговорення із конкретними порадами та висновками щодо незалежності та ефективності судових систем ЄС та Україні, ролі судів у європейській інтеграції та окремих питань секторальної інтеграції України.

Переглянути запис можна за посиланням