Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Панельна дискусія «Стандарти належного адміністрування: європейські підходи та впровадження в Україні»

25 вересня 2024 року в рамках VIII Харківського міжнародного юридичного форуму відбулася панельна дискусія «Стандарти належного адміністрування: європейські підходи та впровадження в Україні».

Захід був присвячений вельми важливій тематиці – впровадженню в українське правове поле стандартів належного адміністрування, що є загальноприйнятними для європейської спільноти. Він став майданчиком для обговорення проблематики євроінтеграційних змін у діяльності публічної адміністрації.

Із вступним словом виступили:

• від організаторів Форуму – Дмитро Лученко, проректор з наукової роботи Національного юридичного університету іимені Ярослава Мудрого;
  • Олександр Банчук – заступник Міністра юстиції України,
  • Угіс Сікс – керівник керівник проєкту Європейського Союзу «Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні (EU4PAR)».

Учасників панельної дискусії об’єднало прагнення сформувати спільні доктринальні підходи до подальшого реформування національного законодавства, виробити правові інструменти забезпечення справедливості та верховенства права у царині публічного адміністрування.

Змістовні дискусії точилися навколо виступів спікерів:

• Дідзіса Мелкіса – про досвід Латвії щодо розгляду електронних петицій та перспективи впровадження вдалих практик у законодавство України;
  • Віктора Тимощука – про дискусійні питання сфери дії Закону України «Про адміністративну процедуру»;
  • Володимира Бевзенка – про адміністративну процедуру в публічно-будівельній галузі;
  • Ольги Соловйової – про практичне значення принципів адміністративної процедури;
  • Наталії Хлібороб – про  реалізацію принципів адміністративної процедури у сфері адміністративних послуг в е-формі;
  • Геннадія Рижкова – про роль адміністративних судів у становленні та подальшому розвитку адміністративного процедурного права;
  • Олени Мартинюк – про досвід застосування Закону України “Про адміністративну процедуру” в Міністерстві економіки України.

Модерувала захід Ірина Бойко.

Крім того, Дмитро Лученко представив учасникам підручник «Адміністративно-судове процесуальне право України», підготовлений викладачами кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у співпраці із суддями адміністративних судів.