uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Панельна дискусія «Доступ до правосуддя в умовах збройної агресії та глобальних викликів ХХІ століття»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Панельна дискусія «Доступ до правосуддя в умовах збройної агресії та глобальних викликів ХХІ століття»

27 вересня 2024 року у межах VIII Харківського міжнародного юридичного форуму відбулася панельна дискусія«Доступ до правосуддя в умовах збройної агресії та глобальних викликів ХХІ століття».

Панельна дискусія мала на меті створення майданчику для плідного фахового обговорення представниками юридичної науки та практики широкого спектру актуальних проблеми забезпечення доступу до правосуддя в умовах збройної агресії щодо України та глобальних викликів, які постали перед кримінальною юстицією.

Зокрема, це такі теми, як вирішення питання військової юрисдикції в період запровадженого воєнного стану та постконфліктний період, питання доступу до правосуддя у фокусі євроінтеграційних процесів та практики Європейського суду з прав людини, проблеми притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення воєнних злочинів «іn absentia» (за відсутності підозрюваного), створення належної процедури перегляду судових рішень, потенціал штучного інтелекту в кримінальному провадженні, проблеми відшкодування збитків, завданих збройною агресією тощо.

Панельна дискусія була спрямована на пошук оптимальних, затребуваних практикою підходів до розуміння актуальних проблем, які існують у правозастосуванні та генерування концептуальних шляхів їх вирішення.

Модераторка панелі – докторка юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондент Національної академії правових наук України Оксана Капліна

Спікерами заходу виступили:

🔷Павло Валентинович Пушкаркерівник відділу Департаменту з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.

Тема виступу: «Функціонування військової юстиції та практика ЄСПЛ: який шлях має обрати Україна?».

🔷Олег Степанович Ткачук – вчений секретар Науково-консультативної ради при Верховному Суді, суддя Великої Палати Верховного Суду, доктор юридичних наук, доцент.

Тема виступу: «Військова юрисдикція: вітчизняний досвід та світові практики».

🔷Олександра Григорівна Яновськасуддя Верховного Суду, доктор юридичних наук, професор.

Тема виступу: «Забезпечення права на справедливий суд в кримінальних провадженнях в умовах воєнного стану».

🔷Світлана Леонідівна Шаренко – Голова Київського місцевого суду м. Харкова, доктор юридичних наук, доцент, заслужений юрист України.

«Кримінальне провадження за відсутності підозрюваного, обвинуваченого (in absentia)».

🔷Сергій Борисович Фомін – суддя Верховного Суду, кандидат юридичних наук, доцент.

Тема виступу: «Забезпечення права на справедливий суд у кримінальному провадженні: інституційні, процесуальні та легітимаційні проблеми».

🔷Олександр Володимирович Соколов – заступник директора Державного бюро розслідувань, кандидат юридичних наук. 

Тема виступу: «Потенціал штучного інтелекту в кримінальному провадженні».

🔷Ганна Олександрівна Христовадоктор юридичних наук, Голова Київського офісу Реєстру збитків для України.

Тема виступу: «Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України: на шляху до справедливості для постраждалих». Запис панелі можна переглянути за посиланням