Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Ознайомчий візит студентів Факультету слідчої та детективної діяльності до Центрального управління НАБУ

Ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолієм ГЕТЬМАНОМ спільно з т.в.п. Директора Національного антикорупційного бюро Гізо УГЛАВОЮ 27 лютого 2023 року організовано візит студентів Факультету слідчої та детективної діяльності до Центрального управління НАБУ. У візиті взяли участь студенти, які прослухали серію тематичних вебінарів у межах спільного просвітницького проєкту НЮУ ім. Ярослава Мудрого та НАБУ «ДЕТЕКТИВНІ СТУДІЇ».

Програма візиту включала зустрічі та обговорення основних питань діяльності з представниками Управління зовнішніх комунікацій, Головного підрозділу детективів, криміналістичної IT-лабораторії, Управління внутрішнього контролю, Управління спеціальних операцій, зустріч із т.в.п. Директора НАБУ Гізо УГЛАВОЮ, а також ознайомлення зі спеціальною технікою та обладнанням, що є у розпорядженні спецпідрозділу Бюро.

На зустрічі з представниками Управління зовнішніх комунікацій студенти дізналися про історію становлення НАБУ, його структуру, штатну чисельність, основні досягнення, внесок працівників НАБУ в оборону України від зовнішньої агресії, економічний ефект від діяльності вказаного правоохоронного органу, а також просвітницькі проєкти для молоді.

Представниця Головного підрозділу детективів розповіла про порядок добору на посаду детектива НАБУ, кваліфікаційні вимоги до кандидатів, особливості роботи детективів, складнощі і виклики, з якими їм доводиться зіштовхуватися, приклади розслідувань резонансних справ про топкорупцію, взаємодію з антикорупційними та іншими державними органами.

Зустріч із керівником криміналістичної IT-лабораторії була присвячена аналізу змісту документів електронній формі, порядку збирання і використання як доказів у кримінальних провадженнях, а також ознайомлення із цифровими інструментами виявлення та розкриття корупційних кримінальних правопорушень.

Із представником Управління внутрішнього контролю обговорювалися інституційні засади доброчесності, механізми комплаєнс контролю та правила професійної етики, сформовані НАБУ. Студенти дізналися про політики, процедури та практики запобігання проявам корупції всередині відомства, порядок перевірки на доброчесність кандидатів на зайняття вакантних посад, у тому числі через поліграф, а також принципи і правила корпоративної культури інституції.

Представники Управління спеціальних операцій ознайомили студентів із завданнями свого підрозділу, спеціальною технікою і обладнанням, що використовується бійцями при проведенні спеціальних операцій, розповіли про досягнення «спецназу» НАБУ, зокрема успішні дії по обороні держави, розмінуванню територій, забезпеченню силового захисту детективів.

Підсумкова зустріч відбулася з т.в.п. Директора НАБУ Гізо УГЛАВОЮ, який розповів про філософію і концепцію розбудови державного правоохоронного органу, стратегічні пріоритети діяльності під час війни і на період повоєнної відбудови, проблеми в діяльності та шляхи їх вирішення.

Спілкування з представниками дружньої команди Національного бюро відбувалося в невимушеній формі, студенти мали можливість поставити усі хвилюючі їх питання, висловити власну думку та долучитися до дискусії.

Від імені ректорату щиро дякуємо керівництву НАБУ за організацію візиту, доброзичливе ставлення до студентів, велике пізнавальне значення проведених заходів, підсилення мотивації нової генерації правників до безперервного навчання, самовдосконалення та опанування майбутньої професії детектива.