Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Доцентка кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн НЮУ імені Ярослава Мудрого Омарова Айсел Азад кизи була запрошена експертом на науковий симпозіум «Crises and the Importance of Research: How Prepared Can We Be?»

Доцентка кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Омарова Айсел Азад кизи була запрошена експертом на науковий симпозіум «Crises and the Importance of Research: How Prepared Can We Be?», який відбувся 22 червня 2023 року у місті Лондон. Ця подія відбулася в рамках Генеральної асамблеї ALLEA та була проведена the British Academy, the Learned Society of Wales, the Royal Society, and the Royal Society of Edinburgh.

Омарова Айсел Азад кизи презентувала доповідь на тему депортованих та/або насильно переміщених українських дітей під час війни між росією та Україною. Вона представила статистику, що стосується дітей, які постраждали від конфлікту, зокрема тих, хто був депортований або насильно переміщений. Айсел Омарова детально розглянула категорії дітей, що підлягали депортації або насильному переміщенню, викладені підстави, що були використані для здійснення цих дій, а також юридичну кваліфікацію цього злочину.

В цілому захід ставив за мету дослідити нагальні питання в галузі науки, суспільства та політики й забезпечити платформу для міжнародних, міждисциплінарних й міжсекторальних дебатів. Науковий симпозіум «Crises and the Importance of Research: How Prepared Can We Be?» запросив міжнародних експертів дослідити, як дослідження сприяють реагуванню на численні та заплутані кризи нашого часу та підготовці до них.