Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Доцентка кафедри кримінального права Олена Харитонова приєдналася до незалежної групи експертів, яка відповідає за моніторинг виконання Стамбульської конвенції

1 червня 2023 року на засіданні Комітету сторін Стамбульської конвенції Ради Європи експертку з питань гендерної політики, насильства за ознакою статі, дискримінації та домашнього насильства, доцентку кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олену Харитонову було обрано членкинею GREVIO – Group of experts on action against violence against women and domestic violence (Група експертів з дій проти насильства стосовно жінок і домашнього насильства).

GREVIO є моніторинговим органом Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції).

Повноваженнями GREVIO є здійснення моніторингу виконання Конвенції кожною державою-учасницею, прийняття загальних рекомендації щодо тем і концепцій Конвенції, відкриття спеціальної процедури розслідування.

З 19 по 20 червня 2023 року в паризькому Офісі Ради Європи відбулося ad hoc засідання GREVIO, де новообрані члени склали присягу та були детально ознайомлені з процедурними аспектами діяльності моніторингового органу.

Більше про діяльність GREVIO можна дізнатися на сайті Ради Європи.

Пишаємося, що саме Олена Харитонова буде представляти Україну на такому високому рівні! Бажаємо пані Олені плідної роботи на благо України та українського народу!