Науковці кафедри криміналістики взяли участь у навчально-методичному семінарі щодо фіксації, збору доказів та особливостей документування наслідків ракетних обстрілів, який проводився у Харківській обласній прокуратурі.
14 березня у великій залі Харківської обласної прокуратури відбувся навчально-методичний семінар за темою: «Фіксація, збір доказів та особливості документування наслідків ракетних обстрілів і обстрілів із застосуванням безпілотних літальних апаратів на місці події, першочергові слідчі дії». Науково-практичний захід проводився для керівників, заступників керівників окружних прокуратур та працівників прокуратур з метою підвищення їх кваліфікації щодо фіксації, збору доказів та особливостей документування наслідків ракетних та авіаційних обстрілів. Предметом обговорення стали проблемні питання, які найбільше цікавлять прокурорів під час здійснення процесуального керівництва у таких різновидах кримінальних правопорушень.
У роботі науково- практичного семінару взяли участь :
– перший заступник керівника обласної прокуратури – Володимир Лимар;
– в. о. начальника управління протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим в умовах збройного конфлікту Харківської обласної прокуратури – Спартак Борисенко;
– завідувач кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Віктор Шевчук;
– доцент кафедри криміналістики, кандидат юридичних наук Ігор Борисенко;
– доцент кафедри криміналістики, кандидат юридичних наук Ярослав Мишков;
– спеціаліст з питань застосування ракетних військ та артилерії Міжвідомчої робочої групи при Офісі Генерального прокурора Юрій Сальник.
Прокурори, науковці та експерти поділились практичним досвідом та науковими розробками щодо особливостей проведення огляду місць події – наслідків авіаційних і ракетних ударів, артилерійських обстрілів. Акцентовано увагу на актуальних питаннях застосування на практиці новітніх методик визначення типу озброєння, яким здійснено обстріл, імовірних напрямків обстрілів, визначення радіусу ураження конкретного виду озброєння; відмінності у першочергових слідчих діях залежно від виду озброєння, яким нанесені удари; заходи безпеки під час першочергових слідчих дій, пов’язаних з обстрілами; особливості фіксації та огляду місця події наслідків бойового застосування безпілотних авіаційних комплексів та інші важливі питання, які цікавлять прокурорів під час розслідування таких категорій кримінальних правопорушень.
З доповідями та презентаціями виступили:
– в. о. начальника управління протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим в умовах збройного конфлікту Харківської обласної прокуратури Спартак Борисенко, який звернув увагу учасників семінару на роль прокурора під час огляду місця події, пов’язаного із ракетними та авіаційними обстрілами, проведенні першочергових слідчих дій;
– доцент кафедри криміналістики, кандидат юридичних наук Ігор Борисенко, детально розповів про особливості проведення огляду місця події та фіксацію наслідків бойового застосування реактивної та ракетної зброї;
– спеціаліст з питань застосування ракетних військ та артилерії Міжвідомчої робочої групи при Офісі Генерального прокурора Юрій Сальник акцентував увагу прокурорів на заходах безпеки під час проведення огляду місця події внаслідок ракетних обстрілів і обстрілів із застосуванням безпілотних літальних апаратів та розглянув проблемні питання ідентифікації уламків ракет та бомб, виявлених на місці події.
Навчально-методичний семінар пройшов у формі живого діалогу, у ході якого учасники поділилися своїми знаннями та практичним досвідом з окреслених проблем, визначили напрямки взаємодії та удосконалення такої діяльності.
Разом до Перемоги! Слава Україні!