Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого святкує День Української Державності: Привітання від ректора Анатолія Гетьмана

Шановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники Університету, сьогодні ми вдруге відзначаємо День Української Державності, однак, це свято має значно глибшу хронологію.

Воно тісно пов’язане з нашою багатою культурою, визначною історією, давніми традиціями державотворення, які сягають часів заснування Києва та хрещення Київської Русі. Тому зараз можна сміливо стверджувати, що українській державності більше тисячі років. Вона бере свій початок у Руській правді Ярослава Мудрого, продовжується у Конституції Пилипа Орлика й остаточно набуває сучасних рис і світового визнання у 1991 році.

Громадські діячі, політики, вчені й освітяни за останні понад 30 років доклали чимало зусиль до того, щоб Україна продовжила свій шлях як мирна, суверенна, людинолюбна держава, яка захищає і піклується про власних громадян, тримає чіткий орієнтир на верховенство права й рівність кожного перед законом як найвищу цінність і запоруку гідного майбутнього у родині європейських країн. Вчені та викладачі нашого Університету також зробили величезний внесок у створення сучасної Конституції України, у виховання нової генерації правників, здатних чесно, віддано, сміливо працювати на благо Батьківщини і свого народу.

А з початком російської агресії проти України ми ще краще усвідомили, яку прекрасну й прогресивну державу маємо, скільки зусиль і праці покладено на її становлення. Тому, закономірно, спротив ворожій навалі затятий, міцний, героїчний.

Я щиро вірю у нашу близьку Перемогу над беззаконням, злом, безправ’ям, що принесли з собою окупанти, і знаю, після неї країна знову буде мирною і квітучою, бо український вибір свободи і демократії – це тисячолітня історія боротьби за власну державу. І на цьому шляху нерозривний зв’язок поколінь слугує підтримкою й запорукою вільного майбутнього.

Зі святом!

Слава Україні!