Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Освіта > 15.03.2023 на Факультеті слідчої та детективної діяльності відбувся перший вебінар з експертками НАЗК

15.03.2023 на Факультеті слідчої та детективної діяльності відбувся перший вебінар з експертками НАЗК Вікторією ОРИСЮК та Ганною ТКАЧЕНКО. Доповідачки розповіли про «Місце НАЗК В антикорупційній інфраструктурі України».

Зокрема зазначили, що аби антикорупційний орган був ефективним, його діяльність має будуватися за таких принципами:

• Незалежність. Вона передбачає прозору процедуру відбору керівництва, недопущення впливу, аполітичність. Під впливом маються на увазі спроби тиску на орган через зміну законодавства, публічні атаки, необґрунтовані відмови або затягування процесу надання інформації, реалізації спільних заходів тощо з боку інших органів, скорочення фінансування органу.
  • Професійність. Вона передбачає, що в органі працюють висококваліфіковані та доброчесні кадри, які мають достатні теоретичні й практичні знання, щоб виконувати свою роботу ефективно та вчасно.
  • Забезпеченість ресурсами. Під ресурсами варто розуміти кошти, технічне забезпечення, доступ до баз даних та реєстрів тощо. Їх має бути достатньо, щоб залучати кращих фахівців, підвищувати їхню кваліфікацію, а також створювати найновіші технічні рішення для швидкої та ефективної роботи.

Від імені Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого ми хочемо висловити нашу подяку за цінну інформацію, якою поділилися Вікторія ОРИСЮК та Ганна ТКАЧЕНКО з нами під час лекції! Вдячні Вам за уміння передавати складну інформацію зрозуміло та доступно для кожного!