🔸14 листопада 2022 року відбувся візит групи курсантів військових вишів України до Штаб-квартири НАТО та Стратегічного командування НАТО з операцій (м. Брюссель та м. Монс, Королівство Бельгія). 25 українських курсантів, серед яких курсантки 4 курсу Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анастасія Баранчук та Діана Кокорєва, відвідали низку локацій у Королівстві Бельгія та взяли участь у заходах, організованих у межах Робочого плану Військового комітету Україна-НАТО.
▪️Курсантів офіційно привітав голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер, який висловив своє захоплення українськими Збройними Силами, які невпинно та відважно борються та відкидають російські війська, що вторглися на територію України. «Ваша сила і стійкість вразили світ. Ви докорінно змінили сучасну війну. Ми бачимо це в блискавичній швидкості та ефективності, з якою ви використовуєте нову зброю. І ми бачимо це у вашому стратегічному баченні та практичній, блискучій тактиці. Ви знову і знову переграєте свого суперника, досягаючи вражаючого та надихаючого прогресу», – підкреслив він.
🦉Протягом останніх 25 років НАТО віддана партнерству з Україною, забезпечуючи навчання, підтримку оборонних реформ і заохочуючи оперативну сумісність. З початком війни в Україні члени НАТО та партнери посилили свою практичну підтримку та надання необхідної допомоги. «Сьогодні 50 країн підтримують Україну летальною, нелетальною та фінансовою допомогою. Союзники по НАТО постачають передові системи, включаючи артилерію, протиповітряну оборону та бронетехніку, системи мобільного супутникового зв’язку, обладнання для протидії хімічним і біологічним загрозам, а також пальне, зимовий одяг, медичне приладдя, також організовують навчання парамедиків. Наша підтримка залишатиметься непохитною і триватиме стільки, скільки буде потрібно», – підкреслив адмірал Бауер.
🔷Візит був організований в рамках робочого плану Військового комітету Україна-НАТО з Україною» та спрямований на підвищення обізнаності щодо військового партнерства між Україною та НАТО. Українські курсанти ознайомилися з НАТО, її структурою та основними завданнями. Вони також отримали нові знання про роботу Відділу спільної безпеки IMS, який опікується питаннями військового співробітництва в рамках Партнерства Україна-НАТО, дізналися про механізми та інструменти партнерства НАТО та взяли участь у додаткових брифінгах щодо військової співпраці.
😊Цікавими виявилися військово-історичні тренування в Арденнах на основі історичної битви – облоги Бастоні під час Другої світової війни. Їх ціль – вивчення рішень і дій командирів та підрозділів під час ведення бойових дій, їхній вплив на хід битви із фактичною прив’язкою до історичної місцевості. Українські курсанти проаналізували військові дії Другої світової війни, щоб отримати уроки, які можна застосувати сьогодні. «Це головна мета вашого візиту до Бельгії – вивчити й проаналізувати минулі події, зробити висновки і взяти уроки для себе… які можна застосувати у бойових діях сьогодні, та які ви можете використати у своїй майбутній кар’єрі», — підсумував адмірал Бауер.
😁За активну участь у заходах та особливі досягнення курсантки Університету Анастасія Баранчук та Діана Кокорєва були удостоєнні нагороди голови Військового комітету НАТО адмірала Роба Бауера – їм вручили Челендж Коїни. Це доказ визнання військового братерства. Традиція вручення Челендж коін – виникла понад сто років тому в США.
☺️За словами дівчат, участь у такому заході – це велика честь та унікальна можливість більше дізнатися про організацію роботи НАТО, стан та перспективи співробітництва Збройних Сил України з НАТО.
🎓Військово-юридичний інститут НЮУ імені Ярослава Мудрого, де навчаються курсантки, вже багато років плідно співпрацює з представниками НАТО в рамках Програми «Удосконалення військової освіти», відпрацьовуючи нові підходи в підготовці юридичних кадрів для ЗСУ і надаючи нові перспективні можливості для молоді.