Круглий стіл «Взаємодопомога у Харкові в умовах війни»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Круглий стіл «Взаємодопомога у Харкові в умовах війни»

25 вересня у межах VIII Харківського міжнародного юридичного форуму відбувся круглий стіл «Взаємодопомога у Харкові в умовах війни». Захід об’єднав волонтерів, представників благодійних організацій, науковців та студентів. Мета заходу: обговорити результати спільного дослідження Groupe URD та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого «Взаємодопомога у Харкові в умовах війни», проаналізувати механізми взаємодопомоги в умовах кризи, зрозуміти, як вони пов’язані з інституційними заходами з надання допомоги, сформувати рекомендації у реагуванні до, під час та після кризи.

На початку заходу представник Groupe URD Франсуа Грюневальд розповів про Проєкт. Доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ірина Підкуркова представила результати дослідження. Заступник міського голови Харкова з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан наголосила на особливостях допомоги, яка надається місцевою владою мешканцям міста, пояснила механізми координації місцевої влади з міжнародними та волонтерськими організаціями.

Круглий стіл продовжив свою роботу у форматі запитань-відповідей та обговорення основних аспектів процесу взаємодопомоги у Харкові.

Для довідки: У квітні 2024 року Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого долучився до великого проєкту французької Groupe URD – «MUTUAL AID IN CRISIS AND DISASTER SITUATIONS» («Взаємодопомога в кризових ситуаціях та ситуаціях стихійного лиха»). Дослідження у Харкові стало одним із 6 case study, які проводились у різних країнах світу. Мета проєкту – краще зрозуміти процеси взаємодопомоги, які спонтанно виникають у кризових ситуаціях, а також взаємозв’язок між мережами взаємодопомоги та фахівцями з надання допомоги, щоб надати оперативні рекомендації для громадян/осіб та організацій/гравців у реагуванні до, під час та після кризових ситуацій.

Від Університету над Проєктом працювали доцент кафедри міжнародного права Ірина Підкуркова та 4 студентів – Даніїл Білоус (03-22-04); Ілона Гетьман (07мп-22-04а), Валерія Нагорна (07мп-22-04а), Ілля Сторож (07мп-21-6а).