Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Кафедра кримінального процесу провела ХІІ Всеукраїнську наукову конференцію студентів та аспірантів «Кримінальний процес очима молодих дослідників».

20 травня кафедра кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого провела ХІІ Всеукраїнську наукову конференцію студентів та аспірантів «Кримінальний процес очима молодих дослідників», яка була присвячена 220-річчю Університету.

Традиційна кафедральна конференція провадиться з метою створення майданчику для обговорення студентами, аспірантами, курсантами ключових проблем кримінальної юстиції, що виникають у зв’язку з глобальними викликами, які постали перед Україною, надання їм можливості висловити своє бачення варіантів їх подолання, формування навичок публічного виступу та дискутування зі складних проблем правозастосування.

У роботі конференції взяли участь 82 учасника. Три з них за результатами таємного голосування авторитетного жури були визнані переможцями та нагороджені запровадженою кафедрою кримінального процесу в пам’ять про Вчителя премією імені Ю.М. Грошевого та книгами «Юрій Михайлович Грошевий. Вибрані праці».

Журі визначило, що найкращою доповіддю на конференції стала інформативна доповідь студента 3 курсу факультету Адвокатури Діденко Вадима «OSINT як інструмент розслідування злочинів, вчинених представниками військових формувань країни-агресора на території Бучанського району Київської області» (науковий керівник професор А.Р. Туманянц). Призове місце також отримав студент магістратури факультету прокуратури Євген Юр’єв за цікаву доповідь «Доказове значення показань обвинуваченого у роботах професора М.М. Гродзинського» (науковий керівник професор О.В. Капліна). Серед переможців також була відзначена студентка факультету прокуратури Олена Шулепова, яка презентувала доповідь «Особливості кримінального провадження стосовно військовополонених збройних сил рф в умовах воєнного стану» (науковий керівник доцент О.І. Марочкін).

Загалом учасники конференції продемонстрували надзвичайну зацікавленість історією кримінального процесу, харківської школи кримінального процесуального права, проблемами здійснення досудового розслідування та судового розгляду в умовах воєнного стану, забезпечення незалежності судової влади, функціонування суду присяжних тощо.

Успіх конференції, безумовно, обумовлюється творчим підходом до роботи зі студентами професорсько-викладацького складу кафедри кримінального процесу, але, перш за все, слід відмітити велику заслугу талановитих, творчих, самовідданих студентів.