IV Міжнародна науково-практична конференція: «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку».
Організаторами заходу виступили: кафедра цивільної юстиції та адвокатури Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Рада адвокатів Харківської області, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Харківській та Луганській областях, Німецько-Українське об’єднання юристів, Національна асоціація слідчих України, кафедра процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, The Leavitt Institute for International Development.
Тематичними напрямками роботи конференції були: актуальні проблеми організації й діяльності інститутів судової влади та адвокатури; проблеми взаємодії адвокатури з судовими та правоохоронними органами у період військового стану в Україні; професійна етика та юридична відповідальність адвокатів; зарубіжний досвід організації та діяльності адвокатури.
З вітальними словами до учасників конференції звернулися: проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Д.В. Лученко, доктор права, голова Німецько-Українського об’єднання юристів Райнер Бірке (м. Дюссельдорф, Німеччина), доктор юридичних наук, професор кафедри цивільної юстиції та адвокатури Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Т.Б.Вільчик.
Перше пленарне засідання відкрили представники Німецько- Українського об’єднання юристів: професор, доктор права Райнер Ведде (Університет прикладних наук Рейн Майн, Німеччина) ознайомив слухачів з питанням нових правових форм для юристів через МоPeG. Презентація доктора права, професора Університету Франкфурта-на-Майні, адвоката Томаса Гастеєра була присвячена питанням виникнення конфлікту інтересів у діяльності адвокатів Німеччині. Жваву дискусію викликав виступ директорки комплаєнс в адвокатській конторі Hengeler Mueller, доктора права Алли Дресслер (Дюсельдорф, Німеччина) з темою: “Актуальні зміни в професійному праві адвокатів після реформи “БРАО”. Виступ судді адміністративного суду м. Берліну (Німеччина) Йорга Пудельки був присвячений порівняльному аналізу нового законодавства України про адміністративні процедури та відповідного законодавства Німеччини. Суддя, представник Міністерства юстиції Німеччини (Берлін).
Корнелія Вельк виступила з темою «Адвокатський процес відповідно до цивільного процесуального кодексу Німеччини».
Багато питань було поставлено перед Л.А. Швецовою – суддею харківського апеляційного суду у відставці, членом Вищої ради правосуддя 2018-2022, яка розповідала про управління судовими інформаційними системами як в Україні, так і в світі. Лариса Анатоліївна була головою робочої групи з питань опрацювання відповідного законодавства. Активну участь у роботі конференції взяла докторка юридичних наук, професор кафедри ноторіального, виковавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Миколаївна Стефанчук, тема доповіді якої була присвячена пріоритетним цілям судової реформи в Україні.
Проблематику організації та діяльності судової влади в Україні підтримали доктор юридичних наук, дійсний член Національної академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України Юрій Васильович Баулін, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільної юстиції та адвокатури Костянтин Володимирович Гусаров, доктор юридичних наук, професор, директор НДІ порівняльного публічного права та міжнародного права УжНУ Михайло Васильович Савчин, доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Заслужений юрист України, адвокат Олександр Михайлович Дроздов, суддя Харківського апеляційного суду Віктор Борисович Яцина.
Проблемам організації та діяльності інституту адвокатури були присвячені доповіді доктора юридичних наук, професора, завідувачки кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури, Заслуженого юриста України Нани Мезенівни Бакаянової, доктора юридичних наук, професора кафедри цивільної юстиції та адвокатури Тетяни Борисівни Вільчик, сертифікованого адвоката у справах DWI (driving while intoxicated) із 25-річним досвідом роботи, засновника The Coffey Law Firm (штат Техас, США) Мімі Коффі, яка виступила з темою «Професійна етика та відповідальність адвоката в США».
Із захватом учасники конференції переглянули презентацію доцента кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександра Едуардовича Радутного на тему: «Адвокатура сучасного та майбутнього ( Legal tech & Метавсесвіт)».
У дискусії взяли активну участь науковці, які через відсутність світла тільки на певний час змогли приєднатися до конференції, серед яких – доктор юридичних наук, завідувачка кафедри нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана Зінов’ївна Хотинська-Нор.
Конференція планувалася як захід підвищення кваліфікації для адвокатів України, який був акредитований НААУ, але, на жаль, через воєнну агресію рф, у зв’язку з масованими атаками на енергетичну систему України ранком 16 грудня 2022 року, адвокати, як і багато інших учасників, не змогли взяти участь у заході. Проте, незважаючи на такі підступні дії ворога, конференція все ж відбулась. Було прийнято рішення провести додатково цей акредитований захід 22 грудня 2022 року, на якому заслухати виступи тих доповідачів, які не змогли підключитися 16 грудня.
Організатори конференції висловили величезну вдячність усім, хто у цей надскладний час знайшов можливість приєднатися до конференції, та запевнили, що у новому році вийде у світ збірка тез конференції.