Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Дискусійна панель “Проєкт нового КК України: передумови розробки, концептуальні засади, основні положення”

25 вересня 2024 року в межах VIII Харківського міжнародного юридичного форуму відбулася дискусійна панель “Проєкт нового КК України: передумови розробки, концептуальні засади, основні положення”.

У роботі дискусійної панелі взяли участь понад 70 учасників – учених-фахівців з кримінального права з освітніх і наукових установ усієї країни, народні депутати України, судді, прокурори та адвокати.

На дискусійній панелі члени Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи, яка була створена Указом Президента України в серпні 2019 року презентували колективну монографію: «Проєкт нового Кримінального кодексу України: передумови розробки, концептуальні засади, основні положення». Видання було опубліковано за підтримки OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні. Монографія становить собою, по суті, розширену пояснювальну записку до проєкту нового КК України, обговорення якого і стало основним предметом панельної дискусії.

Спікерами на панелі виступили члени Робочої групи, а саме:

Баулін Юрій Васильович, голова Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Хавронюк Микола Іванович (Хавронюк Микола), заступник голови Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Андрушко Петро Петрович, член Робочої групи з питань розвитку кримінального права, кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінально-правової політики та кримінального права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Бакумов Олександр Сергійович (Oleksandr Bakumov), член Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, професор, народний депутат України, голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Бурдін Володимир Миколайович (Володимир Бурдін), член Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри кримінального права та кримінології, декан юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Горох Олексій Петрович (Олексій Горох), член Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Гуторова Наталія Олександрівна (Nataliya Gutorova), член Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, заслужений юрист України, професор кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Навроцький Вячеслав Олександрович, член Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, професор кафедри теорії права та прав людини Українського католицького університету.

Пономаренко Юрій Анатолійович (Юрій Пономаренко), член Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Стрельцов Євген Львович, член Робочої групи з питань розвитку кримінального права, доктор юридичних наук, доктор теології, професор, член-кореспондент НАПрН України, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач лабораторії «Інновації у сфері кримінальної юстиції» Національного університету «Одеська юридична академія», науковий дослідник Інституту Східно-Європейського права (Регенсбург, Німеччина).

Вишневська Інна Анатоліївна (Інна Вишневська), науковий співробітник науково-дослідної лабораторії Львівського державного університету внутрішніх справ, експерт Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні з розробки Кримінального кодексу України.

З текстом проєкту нового КК можна ознайомитися на сайті

Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації й проведення та взяв участь у нашому заході!