Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Дискусійна кримінально-правова панель «Кримінальне право України періоду глобальних викликів: від воєнного стану до повоєнного відродження» в рамках VII Харківського міжнародного юридичного форуму
Коли: 29 вересня 2023 року, з 10.00 до 14.00

Формат проведення: змішаний, очно-дистанційний, – одна частина учасників, включаючи національних спікерів, зберуться офлайново (місце буде погоджене і повідомлене додатково), інша частина, включаючи іноземних спікерів, – долучаться онлайново, з використанням сервісу Zoom.

Часи глобальних викликів, що їх зараз переживає Український народ, створена ним держава, усі наші владні й суспільні інституції, висунули особливі, раніше незвідані вимоги й до кримінального законодавства. Кримінально-правове регулювання, яке в Україні протягом десятиліть здійснювалося в прорадянській парадигмі «кримінально-правової заборони», переживає незворотній процес трансформації до парадигми визначення підстав, меж і способу здійснення державою її повноважень щодо застосування кримінально-правових засобів до осіб, які вчинили кримінальні правопорушення. Саме на цьому новому концептуальному підході побудований проєкт нового КК, розроблений робочою групою в складі Комісії з питань правової реформи при Президентові України.

У межах дискусійної панелі форму планується обговорити три блоки проблем кримінально-правового регулювання, а саме:

1. наближення кримінального законодавства України до вимог acquis communautaire Європейського Союзу як необхідна і неодмінна умова набуття Україною членства у ЄС;
  2. невідворотність кримінальної відповідальності за кримінальні правопорушення, вчинені російським політичним керівництвом і військовим командуванням під час збройної агресії проти України;
  3. кримінально-правові питання реінтеграції деокупованих українських територій (проблеми відповідальності за колабораціонізм та інші злочини проти основ національної безпеки на тимчасово окупованих територіях, визнання вироків окупаційних судів та ін.).

Модератор:

• Юрій Пономаренко – д.ю.н., завідувач кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи.

Спікери:

• Юрій Баулін – доктор юридичних наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік НАПрН України, голова робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України.
  • Наталія Гуторова – доктор юридичних наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік НАПрН України, членкиня робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України.
  • Микола Хавронюк – доктор юридичних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», заступник голови робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України.
Реєстрація на захід

Тисни – Взяти участь!