01 і 02 липня 2024 року в Ягеллонському університеті в межах міжнародного Україно-Польського проєкту пройшла конференція «Judicial Independence and the Rule of Law: Overcoming Challenges for Ukraine and Poland in the EU Integration» (Верховенство права та незалежне судочинство: виклики для України та Польщі в контексті інтеграції до ЄС). Керівники проєкту – проф. Ягеллонського університету Моніка Флорчак-Вонтор (м. Краків) і к.ю.н., доц. Крістіна Трихліб із Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків).
Під час конференції, яка провадилась у змішаному форматі, були представлені результати дослідження в рамках міжнародного дослідницького проєкту «Верховенство права та незалежне судочинство: ключові виклики для України та Польщі в контексті інтеграції до Європейського Союзу», що отримав перемогу на третьому конкурсі програми «ЗА УКРАЇНУ», організованого та фінансованого за сприянням Фундації Польської Науки.
Із доповідями 01 липня виступили судді Верховного Суду України, видатні науковці зі США, Німеччини, України та Польщі.
02 липня 12 студентів нашого Університету, зокрема, Факультету міжнародного та європейського права разом із студентами Факультету Права та Адміністрації Ягеллонського університету представили свої порівняльні групові дослідження, які вони проводили протягом другого семестру, у трьох панелях, присвячених зміцненню конституційного судочинства, судовій реформі, і побудові незалежної судової гілки й довіри суспільсва до судової системи в Україні і Польщі.
Всі учасники особливо відзначили високий рівень підготовки та професійні, ґрунтовні й системні дослідження студентів англійською мовою. Також слід зауважити, що студентам вдалося приїхати в Краків та подолати тисячі кілометрів для особистої участі у конференції й представленні результатів своїх досліджень перед високоповажною аудиторією, що свідчить про їх високу зацікавленість та жагу до нових знань! Таким чином, навіть в такий складний час в умовах війни вдалося залучити студентів до проєкту та організувати цю конференцію, а також профінансувати їх проживання у Кракові і таким чином надихнути на нові звершення та подарувати позитивні емоції, незабутні враження й частинку мирного життя! Студенти надзвичайно вдячні за участь у проєкті і отриманий досвід. Пишаємося нашими студентами та бажаємо їм нових успіхів, разом до Перемоги!!!
Із Програмою конференції можна ознайомитися за посиланням
Запис конференції, а також презентації та/або доповіді студентів в 2 семестрі будуть розміщені у відкритому доступі на офіційному сайті проєкту.