Доцентка кафедри екологічного права Євгенія Копиця взяла участь в офіційному відкритті Центру Енергетичної Трансформації Європа-Україна, яке відбулося в Європейській Комісії у Брюсселі
25 жовтня 2023 року зусиллями українських, європейських та міжнародних партнерів, серед яких – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, було офіційно відкрито Центр Енергетичної Трансформації Європа-Україна (EUETH) за участю Виконавчого Віце-президента Європейської Комісії Мароша Шефчовича.
Мета EUETH полягає у використанні можливостей післявоєнної реконструкції енергетичного сектору України для сприяння розвитку процвітаючої економіки.
Науковою базою EUETH є комплексні технічні, фінансові та юридичні дослідження, які проводились партнерами проекту протягом останніх місяців та які сприяли розробці стратегії, спрямованої на впровадження в Україні інноваційних чистих технологій. Ця стратегія містить вказівки щодо формування та регулювання енергетичного ринку України, забезпечуючи безперешкодну взаємодію з європейським енергетичним ринком. Така інтеграція сприяє не лише підвищенню енергетичної безпеки та незалежності, а й спільному досягненню кліматичних цілей України та Європейського Союзу.
Під час урочистої події партнери проекту представили результати попередніх досліджень та обговорили подальші кроки для EUETH та українського енергетичного сектору.
“У непростих умовах, коли Україна потерпає від жорстокої агресії Росії, ми маємо не лише продовжувати беззаперечну підтримку України, а й працювати над реконструкцією та модернізацією її економіки та енергетичної системи відповідно до цілей ЄС щодо кліматичної нейтральності. Удосконалене управління енергетикою, гармонізоване з амбітними регулятивами ЄС, надасть Україні можливість глибшої інтеграції на європейському ринку та будівництва конкурентоспроможної та декарбонізованої енергетичної системи, заснованої на відновлюваній енергії, енергоефективності та розвиненому використанні сховищ та інфраструктури. Ініціативи, такі як Центр Енергетичної Трансформації Європа-Україна, сприятимуть прискоренню цього процесу та переходу до нульових викидів”, – наголосив Виконавчий Віце-президент Марош Шефчович.
“Досягнутий результат свідчить про виняткову координацію між учасниками проекту та наше спільне бачення сталого та стійкого майбутнього для України. Ми вдячні нашим міжнародним і українським партнерам за їх плідну працю та з нетерпінням очікуємо подальшого зміцнення нашого співробітництва на основі суттєвого прогресу, якого нам вдалося досягти”, – підкреслив Доктор Саймон Шефер-Страдовський, Директор Інституту захисту клімату, енергетики та мобільності (IKEM).
Учасницею проекту та співавторкою досліджень також є випускниця Університету Яна Каррас
Детальна інформація на веб-сайті проекту: