Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > До 220-річчя Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 16 травня 2024 р. кафедра культурології провела міжвишівську студентську науково-практичну конференцію «Сучасна українська культура: досягнення, проблеми, перспективи»

У заході взяли участь здобувачі вищої освіти рівня бакалавра та магістра як Університету, так і Харківського національного університету ім. Г. С. Сковороди, Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» та Харківської державної академії фізичної культури.

Вступною промовою її відкрив завідувач кафедри культурології, кандидат філологічних наук, доцент Пивоваров В.М., котрий був модератором конференції.

З почуттям гордості та вдячності за участь у конференції здобувачів вищої освіти в непростих сучасних умовах, за виявлений інтерес до культурологічних проблем сьогодення виступила з привітальною промовою завідувачка секції української культури кафедри культурології НЮУ імені Ярослава Мудрого, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Уманець О. В.

На обговорення винесений широкий спектр тем розвитку української культури, які є актуальними і відображають зміни в суспільному житті, зокрема, молоді.

Міжвишівська науково-практична конференція мала культурологічну, мовну складову, розглянуто питання академічної доброчесності. Здобувачі вищої освіти досліджували творчу спадщину видатних діячів культури, аналізували сучасну українську поезію, з’ясовували вплив міжкультурної комунікації на творчість та інновації в сучасному світі, характеризували взаємодію академічної доброчесності й технологій у сучасному освітньому просторі, висвітлювали видатну роль українських музикантів і композиторів у світовому музичному просторі, пояснювали інтеграційну функцію української мови в сучасному соціокультурному просторі.

У дискурсі взяли участь студенти 1 курсу: М. Гавдзінська, Д. Шимкевич, (факультет слідчої та детективної діяльності); С. Васюхно,

О. Гурченкова, В. Кравець, К. Ткачук (факультет юстиції); П. Кузуб, В. Підгородецька (факультет міжнародного та європейського права); Д. Гога, С. Єременко, Д. Требин (факультет адвокатури).

Учасникам конференції вдалося створити творчу атмосферу цікавого спілкування, яке відкриває можливості для апробації нових розробок у майбутньому.

Організатори конференції дякують усім учасникам та запрошують до подальшої співпраці.