Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 02 грудня в центральному корпусі Університету відбулася церемонія прощання із заслуженим професором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академіком Національної академії правових наук України, заслуженим діячем науки України, доктором юридичних наук, професором – Віолеттою Омелянівною Коноваловою

У центральному корпусі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого пройшла церемонія прощання та громадська панахида, присвячена пам’яті Видатного вченого-криміналіста, талановитого Педагога та Вчителя, Засновниці харківської криміналістичної школи, фундаторки вітчизняної криміналістики, заслуженого професора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академіка Національної академії правових наук України, заслуженого діяча науки України, Першої жінки в світі – доктора юридичних наук з криміналістики Віолетти Омелянівни Коновалової, яка пішла з життя 27 листопада 2023 року.

Віддати шану пам’яті Віолетті Омелянівні прийшли більше сотні людей, її рідні та близькі, колеги з Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, представники наукових колективів з різних університетів, наукових та державних установ, а також учні та друзі. Всі вони зібралися, щоб вшанувати пам’ять видатного Вченого, Педагога та Вчителя. Присутні змогли віддати останню шану Віолетті Омелянівні та висловити співчуття її рідним, близьким та колегам.

Із прощальним словом виступив ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, який зазначив: «Віолетта Омелянівна Коновалова була Людиною-епохою, Вчителем та Науковцем з великої літери, людиною, яка стала наставником для десятків поколінь правників та близьким другом, мудрим порадником для багатьох з нас. Ця втрата є непоправною не лише для нашого колективу, а й для всієї країни. У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким з нагоди тяжкої втрати».

Президент Національної академії правових наук України Володимир Журавель у своїй промові зауважив, що Віолетта Омелянівна була видатним Вченим та людиною з великим серцем, розповів про її життєвий шлях, спільну роботу з нею на кафедрі, про її віддане ставлення до науково-практичної діяльності, наскільки її поважали та цінували в Україні, багатьох країнах Європи та за її межами, а на міжнародних наукових заходах її часто представляли як «Шерлок Холмс у спідниці» за її обізнаність, відданість криміналістиці та неповторний стиль наукових праць.

Виконуючий обов’язки завідувача кафедри криміналістики, доктор юридичних наук, професор Віктор Шевчук виступив та зазначив, що із іменем Віолетти Омелянівни Коновалової пов’язана ціла епоха життя Університету, золоті сторінки історії рідної кафедри криміналістики. Віолетта Омелянівна – це людина-легенда, про яку можна згадувати багато цікавого. Крім цього, він звернув увагу  на те, що  вплив наукових розробок Віолетти Омелянівни на розвиток криміналістики, судової експертизи та юридичної психології є досить вагомим, вона є фундатором вітчизняної криміналістики. Особливу увагу завжди привертали її високі людські якості, вона спілкувалась зі своїми студентами та аспірантами як з рідними, була для них не лише консультантом або науковим керівником, а вірним товаришем та мудрим порадником.

Із прощальним словом, також виступила заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Елла Сімакова-Єфремян, яка охарактеризувала внесок Віолетти Омелянівни у законодавчу сферу держави, оскільки вона брала участь у розробленні численних законодавчих актів України, про її тісні зв’язки з експертами наукового центру, в якому вона була почесним професором Центру, членом редакційної колегії фахового видання «Теорія і практика судової експертизи та криміналістики», здійснювала наукове керівництво дисертаційними роботами багатьох працівників Центру та як рецензент проводила аналіз науково-дослідних робіт, що виконувалися в установі.

З неймовірними теплом і вдячністю згадували Віолетту Омелянівну її колеги та друзі, зазначивши, що протягом багатьох років харківська школа криміналістики асоціювалася з іменем Віолетти Омелянівни Коновалової. Вона була не тільки відомим науковцем, а й знаковою постаттю в житті нашого Університету, великим Вченим, талановитим Вчителем, мудрим Наставником, добрим другом і відданим колегою.

Ця втрата є непоправною не лише для колективу Університету, але й для всієї юридичної спільноти та України в цілому.

Світла пам’ять про Віолетту Омелянівну, як Учителя та мудрого наставника, відкритого, щирого, працелюбного, талановитого й ерудованого науковця назавжди збережеться в серцях рідних, колег, друзів та учнів.

Вічна пам’ять і царство небесне !