Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В Університеті відбулася церемонія прощання із видатним вченим-правознавцем, доктором юридичних наук, професором, академіком НАПрН України, Заслуженим діячем науки і техніки України, Заслуженим професором Університету Миколою Івановичем Пановим

Сьогодні, 13 квітня 2023 року Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого провів церемонію прощання із видатним вченим-правознавцем, доктором юридичних наук, професором, академіком НАПрН України, Заслуженим діячем науки і техніки України, Заслуженим професором Університету Миколою Івановичем Пановим, який пішов з життя на 83-му році.

У поминальних заходах взяли участь безліч колег Миколи Івановича, друзів та учнів, які прийшли попрощатися із вченим і вшанувати його пам’ять.

Ректор Університету Анатолій Гетьман у своїй промові зазначив: «Микола Іванович був не тільки визнаним вченим, але й людиною, яка завжди була готова допомогти колегам та студентам. Він був прикладом для наступних поколінь юристів та залишив по собі незабутній слід в історії університету та всієї юридичної спільноти. Ми всім колективом щиро співчуваємо рідним та близьким Миколи Івановича Панова в цю важку годину. Його праці та досягнення залишаться назавжди в серцях та пам’яті наукового світу».

Після церемонії прощання пройшла громадська панахида, після чого було організовано поховання на 13 цвинтарі, де родина, друзі та колеги прощалися з видатним вченим.

Микола Іванович був видатним вченим-правознавцем та викладачем, який присвятив своє життя розвитку юридичної науки та вихованню нового покоління правників. Він був визнаним фахівцем у галузі кримінального права а також брав участь у розробці проєкту Конституції України, ряду проєктів постанов Пленуму Верховного Суду України, проєктів законів, зокрема «Про прокуратуру», «Про Національну поліцію», «Про нормативно-правові акти України», перебував у складі робочих груп Кабінету Міністрів України з розроблення проєкту Кримінального кодексу України та ін.

Професор Панов був автором понад 450 наукових та навчально-методичних праць, які мають значний внесок у розвиток юридичної науки. Він був також членом редакційної колегії кількох наукових видань та брав активну участь у роботі наукових конференцій та симпозіумів.

Микола Іванович Панов пішов з життя, залишивши за собою слід у науці та серцях людей, які знайомились з його діяльністю. Весь колектив Національного юридичного університету виражає щирі співчуття рідним та близьким Миколи Івановича у цей складний час.

Нехай спогади про нього будуть джерелом сили та втіхи. Водночас, ми пам’ятатимемо Миколу Івановича як видатного науковця, педагога, мудру та доброзичливу людину. Його внесок у розвиток науки та освіти буде завжди пам’ятним, а його ім’я збережеться в історії української науки та правознавства як зразок для наступних поколінь.