Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Освіта > Центр криміналістичних інновацій «intelligenTrident» Університету оголошує Міжнародний конкурс студентських/курсантських наукових робіт з криміналістики на тему «Воєнно-польова криміналістика»

Центр криміналістичних інновацій «intelligenTrident» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого оголошує Міжнародний конкурс студентських/курсантських наукових робіт з криміналістики на тему «Воєнно-польова криміналістика».

Мета конкурсу: заохочення мотивованої талановитої молоді з України та країн-партнерів до наукової діяльності для забезпечення невпинного розвитку криміналістики як науки, навчальної дисципліни і галузі правозастосовної практики на інноваційних засадах в інтересах ефективної протидії цивілізованого світу будь-яким проявам збройної агресії.

Матеріальні стимули для конкурсантів: участь у конкурсі є безоплатною. При цьому, автори трьох найкращих робіт отримають за виконання однієї наукової роботи грошову винагороду у розмірі одномісячної підвищеної академічної стипендії студентів закладів вищої освіти України, актуальної на дату оприлюднення підсумків конкурсу (24 серпня 2024 р.).

Рекомендовані напрямки наукових досліджень:

• Новели загальної та окремих криміналістичних теорій, зумовлені повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України;
  • Інноваційна криміналістична техніка і технології у розслідуванні злочинів агресії і воєнних злочинів;
  • Особливості тактики провадження слідчих (розшукових) і негласних  слідчих (розшукових) дій при розслідуванні злочинів в умовах воєнного стану, зокрема, в районах ведення воєнних (бойових) дій;
  • Методики розслідування злочинів агресії і воєнних злочинів;
  • Правовий захист повітряного простору від протиправного використання пілотованою авіацією і безпілотними повітряними суднами у нормах міжнародного і національного права: прогалини і шляхи їх усунення.

Формат конкурсної роботи: наукова стаття, яка вирізняється актуальністю, оригінальністю, високою теоретичною цінністю та практичною значущістю, самостійністю виконання і має наступну структуру:

– постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;

– аналіз останніх досліджень і публікацій вітчизняних і зарубіжних учених, в яких започатковано розв’язання зазначеної проблеми, та які автором взяті за основу;

– виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячується стаття (не допускається наведення загального переліку вчених-попередників без дотримання алфавітного порядку та посилання на їх відповідні наукові праці, наведення лаконічного опису внеску цих учених у розв’язання зазначеної проблеми та раніше не вирішені ними частини загальної проблеми, а також причинно-наслідковий зв’язок їхніх робіт із метою статті автора);

– формулювання цілей статті (постановка завдання);

– виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;

– висновки з даного дослідження та перспективи подальших розвідок в цьому напрямку;

– список використаних джерел.

Вимоги до оформлення тексту наукової статті:

текст статті викладається українською або англійською мовою;

стаття готується в текстовому редакторі MS Word, шрифт – Times New Roman (основний текст статті розміром 14 pt з інтервалом 1,5), без переносів;

рекомендований обсяг тексту статті (без списку використаних джерел та анотацій) – до 10-12 сторінок;

перший рядок (праворуч) – прізвище, ім’я та по батькові автора (авторів) (шрифт напівжирний), студент/курсант якого курсу, якого закладу вищої освіти, якої країни;

нижче (посередині рядка) назва статті великими літерами (шрифт напівжирний) українською та англійською мовами;

далі – анотація (до 500 друкованих знаків) та ключові слова (4–5 термінів) українською та англійською мовами;

через інтервал – текст статті українською або англійською мовою;

посилання на використані джерела робляться у квадратних дужках із зазначенням номера джерела та конкретних сторінок, наприклад [3, с. 40–41], а самі назви джерел наводяться в розділі «Список використаних джерел» у порядку згадування в тексті статті;

бібліографічний опис джерел подається відповідно до ДСТУ 8302:2015.

Допускається співавторство (не більше 3 співавторів).

Жюрі конкурсу залишає за собою право на відхилення статті у разі її невідповідності вище зазначеним вимогам.

Термін і спосіб подання робіт на оцінювання: до 10 серпня 2024 р. на електронну адресу v.v.bilous@nlu.edu.ua необхідно спрямувати відредагований текст статті та заявку довільної форми, в якій обов’язково навести повні прізвище, ім’я; назву статті; місце навчання; адресу електронної пошти і контактний телефон автора, згоду на оприлюднення теми конкурсної роботи, повних прізвища, імені, по батькові та місця навчання її автора (авторів) із зазначенням у темі листа «Конкурсна наукова робота». (Контактний телефон стане в нагоді організаторам і учасникам конкурсу для оперативного узгодження зручного способу виплати грошової винагороди).

Дата оприлюднення підсумків та виплати винагороди переможцям конкурсу: 24 серпня 2024 р., у День Незалежності України.

Контактна особа: Білоус Василь Васильович, кандидат юридичних наук, доцент, національний експерт Ради Європи в Україні в галузі криміналістики, керівник Центру криміналістичних інновацій «intelligenTrident»  (v.v.bilous@nlu.edu.ua).

Авторам усіх робіт, які повністю відповідатимуть вимогам конкурсу, буде запропонована можливість публічного захисту власних наукових здобутків перед високо мотивованою цільовою аудиторією.

Зичимо всім натхненного дослідження, шляхетної конкурентної боротьби, задоволення від наполегливої роботи та здобутого результату!