Панельна дискусія була актуальною, бо наразі українське законодавство функціонує без спеціального закону про регулювання операцій з віртуальними активами. Саме тому спільне обговорення правил європейського регулювання криптоактивів MiCAR є важливою складовою роботи науковців.
Своїм досвідом та планами поділилися фахівці з Генерального директорату з питань фінансової стабільності, фінансових послуг і союзу ринків капіталу Європейської комісії (FISMA), Європейського управління з цінних паперів і ринків (ESMA), Естонського управління фінансового нагляду та санації (Finantsinspektsioon).
Доповіді українських науковців організатори підсилили колегами з Кіпру, Литви та Естонії, щоб разом розглянути питання впливу MiCAR на поточних гравців крипторинку.
➖Гундарс Островскіс, керівник відділу цифрових фінансів Генерального директорату Європейської комісії з питань фінансової стабільності, фінансових послуг і союзу ринків капіталу, розповів учасникам про поточні правила гри MiCA.
➖Юрій Бойко, член НКЦПФР доповів про виклики та можливості імплементації норм Європейського регламенту MiCA в українське законодавство.
➖Олена Браннеті, старший юрисконсульт юридичного відділу Європейського органу з цінних паперів і ринків (ESMA) поділилася своїм практичним досвідом у правилах MiCA та ролі Європейського органу з цінних паперів і ринків в їхній реалізації.
➖Марі-Лійс Кукк, керівник відділу інновацій Естонського управління фінансового нагляду та санації розповіла про перспективи впровадження стандартів MiCA в Естонії.
➖Сергій Брояков, доктор філософії, асистент кафедри податкового права поділился підходами країн-членів ЄС до оподаткування операцій із криптовалютами та визначив ключові положення, які можна запозичити Україні.
➖Марі Таціу, юрист у галузі корпоративного та фінансового права, викладач корпоративного та фінансового права в Університеті Центрального Ланкаширу на Кіпрі (UCLan Cyprus) розповіла про свої прогнози та переспективи для Кіпру після прийняття Регламенту щодо криптовалют в ЄС MiCA.
➖Аквіле Юркатите, юрист, фахівець у сфері банківської справи, фінтеху та фінансів (Литва) доповіла про ключові поняття MiCAR та вплив на поточних гравців крипторинку.
➖Анатолій Гулей, професор, доктор економічних наук динамічно доповів про цифрові гроші та досвід використання їх у світі.
➖Євгеніюс Мілюкас, експерт із регулювання фінансових послуг і викладач, який спеціалізується на інвестиційних послугах і фінтех розповів про MiCAR як нову категорію активів та регулювання ринку фінансових послуг.
➖Альбіна Савінова, адвокат, керівник практики вирішення спорів компанії Bona Lex та юрист Роман Крохмаль доповіли спільне дослідження концепції віртуальних активів (криптоактивів) на шляху до уніфікації підходів: цивільно- правовий та податково-правовий аспект.
➖Крістіна Тверезовська, координаторка проєкту ERASMUS-JMO-2023, аспірантка кафедри конституційного права України та Дарʼя Халькевич, асистентка проєкту презентували грант та майбутню сертифікатну програму «Європейське регулювання ринку криптовалют: імплементація в Україні».
➖Модератором панельної дискусії виступив Євген Смичок, доцент кафедри податкового права, доктор юридичних наук, член Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Всім дякуємо за участь та жваву дискусію!