Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 27 вересня 2024 року, в останній день VIIІ Харківського міжнародного юридичного форуму було проведено панельну дискусію «Агробізнес і сталий розвиток: стратегія стійкості і відродження», яка об’єднала близько 150 учасників в змішаному форматі

Вітальним словом відкрив панель ректор Університету, професор Анатолій Гетьман. Ректор наголосив на тому, що актуальність проблем земельного, аграрного та екологічного права в умовах воєнного стану не лише не втрачає, але й набуває ще більшої гостроти у зв’язку із поглибленням глобальної продовольчої та екологічної кризи. У зв’язку з цим одним з найактуальніших завдань є розробка стратегії відродження аграрного сектора у повоєнний період з урахуванням Глобальних ЦСР, вектору євроінтеграційних процесів, а також необхідності переходу до кліматично стійкого сільського господарства.

Привітала учасників панельної дискусії заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець.

Модерувала панель д.ю.н., професорка, завідувачка кафедри земельного та аграрного права Університету Тетяна Курман

Панельну дискусію було присвячено актуальним питанням функціонування та збереження потенціалу агробізнесу в умовах воєнного стану; проблемам удосконалення⚖️ агропротекційного законодавства; розвитку агробізнесу в умовах земельного ринку; судового захисту прав агробізнесу у справах за участю держави-агресора; правовим засадам використання земель сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану та стратегії їх повоєнного відновлення; сталому розвитку як шляху відродження агросфери; новелам законодавства щодо процедур превентивної реструктуризації та ін.

Щира вдячність шановним спікерам Віталію Уркевичу, Наталії Коваль, Олександру Шишканову, Дмитру Вітеру, Наталії Тищенко, Костянтину Рибалку,  Павлу Кулиничу, Володимиру Єрмоленку, Олесі Трагнюк, Христині Григор’євій, Аліні Кутейніковій за високий професіоналізм, вкрай актуальну тематику, цікаві і змістовні доповіді, виділений час на участь у цьому заході, всім учасникам – за щирий інтерес до тематики заходу, активну участь в обговоренні поставлених питань, жваву дискусію, бажання долучитися до вирішення складних проблем функціонування агробізнесу в умовах воєнного стану та забезпечення сталого розвитку агросфери і неповторну атмосферу в нашій залі!