uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

24-26 травня 2024 року у Чернівцях, в рамках програми «NLU together forever», відбулася офлайн зустріч та навчальні заняття для студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого по судовій медицині

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 24-26 травня 2024 року у Чернівцях, в рамках програми «NLU together forever», відбулася офлайн зустріч та навчальні заняття для студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого по судовій медицині

Зустріч та заняття були організовані та проведені доцентом кафедри криміналістики, кандидатом медичних наук, судово-медичним експертом Владиславом Бондаренком. До Чернівців приїхали 25 студентів нашого Університету з факультетів прокуратури, адвокатури, слідчої та детективної діяльності, міжнародного та європейського права.

    На базі кафедри анатомії людини імені М. Г. Туркевича Буковинського державного медичного університету були прочитані лекції: «Огляд трупа на місці події за міжнародними стандартами Інтерполу» та «Особливості огляду трупа при різноманітних видах смерті». Владислав Бондаренко, як сертифікований фахівець з ідентифікації жертв катастроф служби Інтерполу, поділився зі студентами  правилами ідентифікації трупів невпізнаних осіб під час масових катастроф та терористичних актів за міжнародним Мінесотським протоколом з розслідування потенційно незаконного позбавлення життя. За допомогою змістовних презентацій, студенти змогли простежити весь експертний шлях дослідження та ідентифікації особистості – з моменту знайдення мертвого тіла і до фактичного встановлення особи.

Під час другої лекції студенти заслухали інформацію про порядок проведення огляду трупа на місці події за вітчизняними правилами і рекомендаціями та змогли порівняти їх з міжнародними стандартами. На підставі власного багаторічного досвіду  Владислав Бондаренко висвітлив особливості проведення огляду трупа на місці події залежно від різних причин смерті: асфіксії, гострої та тупої травми, дорожньо-транспортної події, вогнепальної та мінно-вибухової травми, падіння з висоти, смертельного отруєння, електротравми та інших видів смерті.

Після лекцій студенти відвідали Музей анатомії людини імені М. Г. Туркевича та заслухали навчально-пізнавальну екскурсію Владислава Бондаренка про анатомічну будову тіла людини, оглянули забальзамовані і муміфіковані анатомічні препарати органів та тканин людини, дізнались про особливості будови скелету людини та інше.

Другий день навчальних занять був присвячений судово-медичному розтину трупа, який проводився на базі Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи за підтримки начальника бюро, професора, доктора медичних наук, завідувача кафедри судової медицини Буковинського державного медичного університету Віктора Бачинського. Разом із судово-медичними експертами Мартою Гараздюк та Владиславом Бондаренком студенти мали можливість ознайомитися з методикою розтину трупа, правилами опису тілесних ушкоджень, особливостями встановлення причини та давності настання смерті.

Після проведення навчальних занять студенти відвідали юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де мали можливість ознайомитись з історичними залами та приміщеннями факультету, криміналістичною лабораторією та лабораторією медіації. Заступник декана юридичного факультету, доцент, кандидат юридичних наук Оксана Меленко провела пізнавальну екскурсію та розповіла про історію створення факультету, особливості навчання студентів, міжнародну співпрацю, наукові здобутки та запросила усіх студентів  до участі у науково-практичних конференціях, у тому числі, присвячених відомому австрійському вченому, одному із засновників криміналістики – Гансу Гроссу, який з 1898 по 1902 роки  був професором австрійського карного права Чернівецького університету та працював на юридичному факультеті. Висловлюємо подяку декану юридичного факультету, доктору юридичних наук, професору Віталію Вдовічену за надану можливість відвідати юридичний факультет.

Впродовж вільного часу студентам була запропонована екскурсійна програма. Була проведена екскурсія Чернівецьким ботанічним садом, студенти відвідали Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, колишню Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації (Світова спадщина ЮНЕСКО), Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка, Чернівецький драматичний театр імені Ольги Кобилянської та побували у Чернівецькому залі органної та камерної музики.

Кафедра криміналістики вдячна усім студентам, які взяли участь у незабутніх навчальних та культурних заходах, які відбулися у Чернівцях вже втретє протягом навчального року. Запрошуємо й інших студентів Університету долучатись до наших зустрічей.

Детальна інформація щодо проведених заходів розміщена на сторінці кафедри криміналістики у мережі фейсбук

Слава Україні! Разом до Перемоги!