Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 23 червня 2023 р. на 78-му році пішов з життя професор кафедри філософії Євген Миколайович Мануйлов

Євген Миколайович народився 23 лютого 1946 року на Полтавщині, у с. Майорщина Пирятинського р-ну. Навчався у Казанському вищому танковому командному училищі, потім на педагогічному факультеті Московської Військово-політичної академії. З 1993 р. обіймав посади від викладача до начальника кафедри філософії Харківського командно-інженерного училища ракетних військ.

У 1985 р. захистив кандидатську дисертацію, працював на посаді доцента кафедри філософі, а з 1993 року очолював кафедру філософії Харківського військового університету.

Євген Миколайович плідно займався науковими дослідженнями. Його зусиллями було створено спеціалізовану Вчену раду при Харківському військовому університеті з захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю соціальна філософія та філософія історії. Протягом 10 років Євген Миколайович залишався незмінним секретарем цієї вченої ради.

Професор Мануйлов започаткував наукову школу з проблем етичного та естетичного виховання майбутніх фахівців Збройних Сил України, підготував 4 докторів та 8 кандидатів наук.

З 2002 р. упродовж майже 20 років Євген Миколайович був професором кафедри філософії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. За участі професора Мануйлова у 2010 р. засноване фахове наукове видання – «Вісник Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого». Серія: Філософія, філософія політологія, соціологія, де він був відповідальним секретарем.

Євген Миколайович талановито поєднував педагогічну та наукову діяльність, зарекомендував себе як висококваліфікований спеціаліст, умілий організатор, вдумливий наставник студентської молоді, доброзичливий колега, людина з високими моральними якостями.

Про вагомі професійні досягнення Євгена Миколайовича свідчать численні нагороди, почесні грамоти, дипломи кращого викладача, подяки від керівництва. Ім’я професора Мануйлова занесене до біографічного словника «Видатні педагоги вищої школи м. Харкова».

Колектив нашого Університету висловлює глибокі співчуття близьким Євгена Миколайовича, його друзям та колегам.