21 січня 2025 року проведено патріотичний семінар «Оборона Донецького аеропорту — символ незламності України», організатором якого виступила наукова бібліотека Університету. Віддати належне воїнам, які боронили Донецький аеропорт, прийшли студенти факультетів прокуратури, слідчої та детективної діяльності. Присутні хвилиною мовчання віддали шану тим, хто поклав голову, відстоюючи щастя прийдешніх й майбутніх поколінь, волю і свободу, незалежність і суверенітет України.
Модератор заходу бібліотекар Ніна Стеценко зауважила, що бої за летовище стали символом незламності українського народу. Також вона розповіла про вшановування захисників Донецького аеропорту у різних областях України. Студентка 2 курсу факультету прокуратури Діана Вовк надала інформацію про заходи по загиблих героїв у місті Краматорську, а саме про вшанування пам’яті Івана Литвинова, капітана, командира взводу 3-го окремого полку спеціального призначення і Максима Ридзанича, військовослужбовця 90-го окремого аеромобільного батальйону, старшини. Нікого не залишили байдужими слова Діани про їх надзвичайну витримку і мужність, за що воїни отримали численні державні нагороди, на жаль, посмертно. Проникливою була доповідь студента 2 курсу факультету прокуратури Андрія Москвітіна про загиблих захисників аеропорту Героїв України Сергія Колодія, капітана 93-ї механізованої бригади й Ігора Зінича, військового лікаря. Студент 2 курсу факультету прокуратури Сергій Якименко з великою повагою розповів про Анатолія Свирида, командира, головного сержанта 1-ї аеромобільної роти 90-го батальйону 81-ї десантно-штурмової бригади та Руслана Боровика, гранатометника 90-го батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Військові вижили й оприлюднили свої спомини. Руслан Боровик, на превеликий жаль, загинув у 2022 році під час боїв за Ізюм.
Ірина Бова, співробітник бібліотеки, звернула увагу присутніх на масштабний книжковий проєкт про оборону Донецького аеропорту «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви». Унікальний матеріал, який зібрали журналісти, вмістив понад 100 інтерв’ю з оборонцями Донецького аеропорту, десятки ексклюзивних фото з місця подій, свідчення кіборгів, розповіді волонтерів, коментарі професійних військових і експертів. До книги увійшли розповіді й фото кореспондента «The Los Angeles Times» Сергія Лойка – єдиного іноземного кореспондента, який побував у Донецькому аеропорті й провів там з кіборгами чотири повних дні.
Також студентам презентувався воєнний роман С. Лойка «Аеропорт». Очима автора наче в калейдоскопі, у перервах між боями, читач бачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною. Крім того, наукова бібліотека представила фотоальбом, що містить фотографії Сергія, зняті у ті найгарячіші дні.
Наприкінці заходу Ірина Бова повідомила, що в науковій бібліотеці презентується книжкова виставка-пам’ять “Пошана за подвиг, вдячність за волю”. Експозиція містить видання про українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу й незалежність держави, відстоюванню права бути вільним народом вільної України.