Конференція була організована за підтримки наших надійних та незмінних партнерів, а саме: Олександра Баранова – директора Координаційного центру з надання правничої допомоги; Анатолія Бородавки – директор Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги; Вікторії Гайворонської – голови Ради адвокатів Харківської області та Владислава Кисіля – секретаря наглядової ради Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, адвоката, голови практик нерухомості та будівництва, банківського та фінансового права KPD Consulting Law Firm.
Конференція розпочалась за традицією з вітальних слів наших гостей.
Безпосередньо Олег Ярошенко – проректор з навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України – привітав учасників конференції та визначив орієнтири її роботи.
Конференція пройшла у формі пленарного засідання, де будь-хто з присутніх міг виступити з доповіддю, а також взяти участь в обговоренні найрізноманітніших питань правотворення та правозастосування.
Так, наприклад, учасники заслухали доповіді учасників, що стосувалися змін у практиці Верховного Суду стосовно негаторних позовів, звільнення від кримінальної відповідальності, достатності доказів та інших не менш цікавих тем. Особливо актуальною виявилася тема штучного інтелекту та цифрових технологій. Також заслухали доповідь шановного гостя щодо практичних аспектів консультування в Юридичній клініці «Ad Astra» Віталія Єлова – адвоката, керівника Юридичної клініки «Ad Astra» Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Особливу увагу було приділено співпраці Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС) в особі д.ю.н., професора, заступника начальника Департаменту Галая Андрія Олександровича та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Ця співпраця, зокрема з Юридичною клінікою університету, є надзвичайно важливою для практичного навчання студенті. Вона надає їм можливість відвідувати установи виконання покарань, розбирати практику ЄСПЛ та вирішувати інші цікаві юридичні завдання.
Конференція стала ключовим юридичним майданчиком для обговорення змін, з якими зіткнулися країна, економіка та бізнес. Зокрема, жваву дискусію викликали доповіді, пов’язані з темами штучного інтелекту та цифрових технологій, де усі охочі висловили свої думки з цього приводу, що підтверджує необхідність та важливість обговорюваних на зустрічі питань.
На жаль, конференція проходила в онлайн-режимі, але й те, що цього дня побачили і почули з своїх комп’ютерів її учасники з різних куточків нашої країни та світу, свідчить про єдність існуючої юридичної спільноти навіть у такий непростий для держави час. Вчені, практики та студенти єдині, разом ми сильніші!
За підсумками конференції випущено збірку тез наукових доповідей і повідомлень, зі змістом якої можна буде ознайомитися на сайті Юридичної клініки.
Особливу вдячність хочемо висловити нашим Збройним Силам України, адже саме завдяки їхньому героїзму ми наразі маємо змогу проводити подібні заходи