Щороку 15 квітня світ відзначає одразу два свята – Всесвітній день мистецтва та Міжнародний день культури. Вони нерозривно пов’язані між собою, адже культурна спадщина – це фізична пам’ять нації, її сукупний образ, історичний доказ її існування.
Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого не нехтує культурним світом. У виші послідовно втілюється у життя ідея формування майбутнього покоління фахівців юридичної справи не тільки як високоосвічених особистостей, а й як людей гармонійно розвинутих, спрямованих на органічне поєднання раціонального та емоційно-почуттєвого, орієнтованих на єдність логіки, души та тіла.
Із 2004 року в Університеті функціонує Палац студентів, у якому створено професійний Театр-студію – унікальний заклад за формою і змістом, перший і єдиний в Україні. Саме тут студенти та викладачі мають можливість співати, танцювати, брати участь у театральних постановках, а солісти і творчі колективи театру-студії своїм прикладом надихають їх розкривати власні таланти і рухатися до своєї мрії. Деякі з них стали професійними артистами, відомими в Україні та за її межами. Вони відзначені нагородами та званнями.
У березні 2017 року відбулося урочисте відкриття картинної галереї Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Перша експозиція галереї під назвою «Країна, повита красою» була присвячена оспівуванню неповторної краси України. Вона включала старовинні ікони Слобожанщини, твори майстрів народного малярства, полотна 30 художників Харківщини.
Усього за часи роботи картинної галереї Університету проведено 20 художніх виставок. Серед найбільш значних, потужних слід пригадати експозицію «Українське», яка складалася з творів народної художниці України Марії Приймаченко й відомого харківського кераміста Петра Мося. Постійними відвідувачами галереї були студенти, викладачі, співробітники вишу та численні гості, серед яких керівництво та депутатський корпус Верховної Ради України, міністри, працівники державних установ, науковці, працівники та студенти закладів вищої освіти, харків’яни та інші.
У картинній галереї Університету виставлялися полотна відомих художників: В. Таноцького, В. Панова, В. Носаня, К. Савченка, А. Аноричевої-Єрьомко, Н. Вербук, М. Работягова, В. Нематька, О. Шила, представників творчого гурту «Буріме» заслужених художників В. Грицаненка, О. Лазаренка, О. Лисенка, заслуженого діяча мистецтв України О. Шеховцова, О.Бойчука, О.Коцарева та багатьох інших знаних митців.
Зараз у картинній галереї розгорнута посмертна виставка заслуженого художника України, кавалера ордена «За заслуги» Валентина Грицаненка під назвою «Сакральні світи художника Валентина Грицаненка». Експозиція включає біля 100 картин митця, серед яких панують пейзажні полотна, сюжетні картини. Картини Валентина Грицаненка прикрашали апартаменти Президента України, входять у колекції українських та зарубіжних поціновувачів образотворчого мистецтва. Вони були представлені у багаточисельних виставках в Україні та поза її межами. Полотна художника знаходяться у Ізраїлі, Канаді, США, Болгарії, Німеччині та інших країнах світу.
Опікується картинною галереєю, вкладає свою любов в кожну виставку, надихає відвідувачів неймовірними розповідями про історію створення полотен та закохує в прекрасне – завідувачка галереї Любов Анучина.
Культура і мистецтво – найбільші скарби кожної держави, які вирізняють її народ з-поміж інших. І сьогодні крає серце не лише злочин проти людяності, який здійснює рашистська навала, а і розграбування українських музеїв, руйнування та пошкодження наших об’єктів культури, знищення культурних пам’яток.
Головне завдання Всесвітнього дня мистецтва та Міжнародного дня культури – нагадати людству про справжні цінності, які необхідно берегти й поважати. Тож, незважаючи на складний воєнний час, на всі труднощі, які нам доводиться проходити – цінуймо мистецтво, насолоджуймось мистецтвом і поринаймо у чарівний світ культури!
Запрошуємо містян, гостей міста, а також шкільні групи на діючі та нові виставки до нашої галереї! За деталями тел. (057) 757-76-62