Віддати шану пам’яті Василю Яковичу прийшли більше трьох сотень людей. У громадянській панахиді взяли участь рідні, колеги та друзі Василя Яковича, заступник міністра освіти і науки України Світлана Даниленко, Судді Конституційного Суду України, Голова (начальник) Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, його заступники та керівники департаментів, Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко та депутати облради, Перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак, депутати Харківської міської ради, керівники департаментів міської ради, Голова Спілки ректорів ЗВО України, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков, ректори вітчизняних вишів, Голова Північно-Східного наукового центру НАН України Володимир Семиноженко, керівники регіональних та місцевих органів правосуддя та охорони правопорядку, академіки, науковці Національної академії правових наук України, викладачі та студенти Університету, численні учні Василя Яковича – колишні студенти вишу, а також представники громадськості.
За останні два дні Університет отримав сотні листів зі словами скорботи, співчуття та підтримки від найвищих державних установ, органів державної влади та місцевого самоврядування в тому числі від Офісу Президента, Генерального прокурора, Конституційного суду, Верховної Ради України та Верховного Суду тощо, від колективів та керівників науково-дослідних інститутів та ректорів більш ніж 50 університетів України та Європи, від колег, друзів та учнів Василя Яковича з понад 40 країн світу. Це вкотре підтверджує велич Василя Яковича як людини, науковця, правника.
Із прощальним словом виступив ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, який зазначив: «Василь Якович Тацій був Людиною-епохою, Вчителем та Науковцем з великої літери, людиною, яка стала наставником для десятків поколінь правників та близьким другом, мудрим порадником для багатьох з нас. Внесок Василя Яковича в розбудову правової держави України, удосконалення законодавчого процесу і правозастосовної практики неможливо оцінити чи виміряти. Ця втрата є непоправною не лише для нашого колективу, а й для всієї країни. У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким з нагоди тяжкої втрати».
Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов у своїй промові зауважив: «Харківщина зазнала непоправної втрати. Пішла з життя людина, значущість якої для Харкова та України важко переоцінити, людина, до думки якої дослухалися Президенти України та прем’єр-міністри. Один із творців Харківської юридичної школи, відомої далеко за межами України. Мав честь бути особисто знайомим з Василем Яковичем і завжди цінував його фахові і мудрі поради. Мої щирі співчуття рідним, близьким та усім, хто знав Василя Тація. Світла пам’ять про нього завжди житиме в наших серцях».
З неімовірними теплом і вдячністю згадували Василя Яковича Тація його колеги та друзі, зазначивши, що протягом багатьох років харківська школа кримінального права, та й харківська школа права загалом асоціювалися з іменем Василя Яковича Тація. При ньому Харківський юридичний інститут пройшов шлях від регіонального ЗВО до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – лідера юридичної освіти і науки; при ньому була створена і розвинена Національна академія правових наук України, започатковувалися й формувалися засади правового регулювання у багатьох державних і суспільних сферах, юридична наука і освіта України досягли сучасного рівня розвитку.
Поховали Героя України Василя Яковича Тація на міському кладовищі № 2 біля його вчителя та близького друга, з яким вони працювали пліч-о-пліч десятки років, – академіка Володимира Володимировича Сташиса.
Світла пам’ять про Василя Яковича Тація назавжди збережеться в серцях студентів, викладачів та випускників Університету.