14 травня в режимі онлайн відбувся V Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Сучасна доктрина кримінального права в правовій системі України: поняття, джерела, значення, проблеми формування».
Організатори круглого столу: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (кафедри кримінального права); Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України (сектор дослідження кримінально-правових проблем боротьби зі злочинністю); ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права» (Відокремлений підрозділ у Харківській області); Харківський національний університет внутрішніх справ (кафедра кримінального права і кримінології (факультет №1), кафедра кримінального права та кримінології (факультет № 6)) та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (кафедра кримінально-правових дисциплін).
У роботі круглого столу взяли участь провідні вчені вітчизняних навчальних, науково-дослідних закладів, практиків та зарубіжні вчені із Польщі та інших країн. Серед учасників заходу є фахівці в галузі кримінального права, кримінології, кримінального процесу, а також представники судових та правоохоронних органів.
З привітальним словом до учасників круглого столу звернулася Л.М. Демидова – доктор юридичних наук, професор, яка зазначила, що особливістю цьогорічного V міжнародного науково-практичного круглого столу є його присвячення такому актуальному, важливому і складному питанню як «Сучасна доктрина кримінального права в правовій системі України: поняття, джерела, значення, проблеми формування». Актуальність предмету сьогоднішньої дискусії підтверджується необхідністю мати в державі науково обґрунтовану стратегію розвитку правової системи України, зокрема, для ефективного і якісного удосконалення кримінального законодавства і правозастосовчої практики в умовах реалізації Україною євроінтеграційного курсу. На наш погляд, саме доктринальний підхід до розробки стратегічних документів кримінально-правового характеру з подальшим їх впровадженням є найбільш науково обґрунтований. Разом з тим, сьогодні продовжується дискусія щодо поняття «доктрина кримінального права», її джерела, структуру, роль і значення, напрямки і інші проблеми її формування, в тому числі з визнанням понять «доктрина» і «наука», як тотожні. Для вироблення спільного підходу в цьому питанні, а, можливо, і посилення дискусії, буде позитивно впливати на рух в науці в доктринальному напрямку. І це не самоціль, а наголошення на важливості стратегічного розвитку правової системи України шляхом використання доктринального підходу, зокрема, в галузі кримінального права. Цінним теоретичним підґрунтям для дослідження проблем формування сучасної доктрини кримінального права України є результати досліджень академіків, членів-кореспондентів Національної академії правових наук України, викладених у відомому 5-ти томному виданні «Правова доктрина України» та інших цікавих публікаціях з проблем розвитку нашої країни як правової держави, а також напрацювання інших українських і зарубіжних колег.
На міжнародному науково-практичному круглому столі були обговорені актуальні проблеми наук кримінально-правового циклу, зокрема питання доктрини і концепції кримінально-правової політики.