Семінар став подією, що продовжує розвивати Харківську кримінально-правову платформу «Наукові коди поколінь», та об‘єднав провідних фахівців в сфері права.
З теплими спогадами про Людмилу Миколаївну Кривоченко виступили професори Університету В.Я.Тацій, М.І.Панов, Р.С.Орловський. Науково-біографічний нарис життя професорки Л.М. Кривоченко представила доцентка О.В. Харитонова.
З яскравими науковими доповідями, що стосувалися складних питань розвитку гносеології, епістемологіі та методології, класифікації як засобу пізнання, системологіі принципів права, компаративного підходу до вивчення правових явищ, використанню потенціалу класифікації при підготовці проекту нового КК виступили професори М.В.Карчевський (ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка), С.П.Погребняк (НЮУ імені Ярослава Мудрого), В.Ю.Шепітько (НЮУ імені Ярослава Мудрого), П.С.Берзін (КНУ ім. Т. Шевченка), доцент Ю.А.Пономаренко (НЮУ імені Ярослава Мудрого), dr. Mikołaj Iwański (Ягелонський університет). Жваву дискусію ініціювали професорка Л.М.Демидова, доцент В.А.Козак, студенти Університету, учасники з різних куточків України, які ділилися своїми роздумами з обговорюваних питань, а також згадували своє знайомство з Людмилою Миколаївною – як особисте, так і доктринальне. У кожному із учасників відгукнулася відданість професорки Л.М. Кривоченко науці, її служіння університетським та педагогічним ідеалам, її людське тепло і сила.
Координаторка заходу доцентка А.В.Горностай повідомила, що в рамках семінару було ініційовано Національний студентський мудровертний турнір з кримінального права, в якому змагалися при вирішенні складного завдання-мудроверту 28 учасників з різних ЗВО України. Перемогла команда студентів КПІ імені Ігоря Сікорського у складі Д.В. Афанасьєва, Ю.В. Водько Ю, А.В. Гвасалії. Друге місце посів студент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Є.Є. Борох. Почесне третє місце розділили студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого: О.С. Сафончик; команда у складі І.О. Журавльова, С.М. Нечипоренко та С.О. Пілішенко; команда у складі Д.О. Дюжника та М.А. Таранова.
Заплановані години заходу, який проходив на платформі Zoom, промайнули так непомітно, що учасники не хотіли залишати цю теплу і водночас гостру наукову атмосферу. Організатори семінару повідомили, що серія ініціатив Харківської кримінально-правової платформи «Наукові коди поколінь» продовжуватиметься, і вже незабаром чікуються нові зустрічі.
Олена Харитонова,
доцентка кафедри кримінального права №1