15 червня Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого і Асоціація приватних виконавців провели круглий стіл «Інститут приватних виконавців: актуальні проблеми практики».
У заході, що проходив у змішаному форматі, взяли участь практикуючі приватні виконавці, судді, адвокати, науковці та представники Проєкту ЄС «Право-Justice».
В межах круглого столу між Університетом і Асоціацією приватних виконавців укладено меморандум про співпрацю. Документом передбачені такі напрями спільної діяльності: проведення науково-освітніх заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації осіб, що її потребують, надання методично-консультативної допомоги студентам, правникам, особам, які мають намір отримати доступ до професії приватного виконавця, приватним виконавцям та їхнім помічникам (майстер-класи, практичні семінари, відкриті лекції, тренінги тощо); проходження студентами Університету стажування (виробничої практики) у приватних виконавців і сприяння у працевлаштуванні; спільна підготовка та видання науково-методичних матеріалів тощо.
Ректор Університету Анатолій Гетьман зазначив: «Питання, які піднімаються під час круглого столу, є надзвичайно актуальними для українського суспільства, а їхнє фахове обговорення сприятиме розбудові важливих процесів у державі. Упевнений, що підписання меморандуму підвищить освітній і науково-дослідницький потенціал вишу».
Голова Асоціації приватних виконавців Віталій Чепурний зауважив, що насправді меморандум лише закріплює на папері тривалу співпрацю між двома організаціями. Так, експертні висновки науковців Університету допомагають приватним виконавцям захистити себе й свою професійну діяльність у суді. «Ми будемо раді бачити серед приватних виконавців ваших майбутніх випускників. Внесений до Верховної Ради України законопроєкт «Про виконавче провадження», зокрема, розширює функції помічника приватного виконавця, що робить цю посаду більш привабливою для молодих фахівців з права», – додав Віталій Чепурний.
Керівник Проєкту ЄС «Право-Justice» Довідас Віткаускас висловив сподівання, що меморандум сприятиме консолідації зусиль для покращення політичного контексту для економіки. «Вже згаданий законопроєкт «Про виконавче провадження» є результатом року копіткої спільної праці. Ми очікуємо, що він буде прийнятий у другій половині року. Це революційний документ, який допоможе Україні нарешті побудувати нормальну ринкову економіку, де державний і приватний сектор працюють за тими самими правилами. Але зарано зупинятися на досягнутому. Попереду ще робота над етичним кодексом приватних виконавців, підвищенням ефективності ролі Мін’юсту й контролюючих органів, питанням професійного навчання й підвищення кваліфікації приватних виконавців тощо».
Під час круглого столу із доповідями виступили голова АПВУ Віталій Чепурний (Проблемні питання звернення стягнення на майно боржника, що знаходиться у депозитних скриньках (сейфах) у банківських установах), завідувач кафедри цивільного процесу Університету Костянтин Гусаров (Приватне виконання в Україні: сучасність та перспективи), доцент кафедри цивільного процесу Денис Сібільов (Роль приватних виконавців в контексті реалізації змішаної моделі виконавчого провадження в Україні), заступник голови АПВУ Олександр Сивокозов (Електронна взаємодія у сфері судового контролю та процесуальних питань виконавчого провадження), доцентка кафедри адвокатури, дисциплінарний уповноважений АПВУ Олена Овчаренко «Інститут дисциплінарної відповідальності приватного виконавця: проблемні питання) та ін.
Маріанна Іваніна