26 листопада команда студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (НЮУ) здобула абсолютну перемогу на міжнародних змаганнях з перехресного допиту – Cross Examination Moot.
Cross Examination Moot – це міжнародні змагання для студентських команд університетів зі всього світу з ексклюзивним фокусом на веденні перехресного допиту в міжнародному комерційному арбітражі. Змагання організовано групою практиків і науковців з метою зробити внесок в розвиток наступного покоління юристів-практиків у сфері арбітражу.
Фабула змагань була розроблена Постійною палатою третейського суду та міжнародною консалтинговою компанією Compass Lexecon. Організатором змагань є Sciences Po – вищий навчальний заклад, розташований у м. Париж, Франція. Вигаданий спір стосувався будівництва вітряної електростанції. На основі матеріалів фабули із письмовими заявами, показаннями свідків, висновками експертів та документальними доказами студенти проводили прямі та перехресні допити свідків та експертів. Роль арбітрів виконували іноземні юристи та науковці з багаторічним досвідом у сфері комерційного арбітражу.
Упродовж п’яти днів (22-26 листопада) змагалися . Національний юридичний університет представили Всеволод МАРЦЕНЮК (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, 3 курс), Катерина КИРИЧЕНКО (Міжнародно-правовий факультет, 4 курс), Роман КРОХМАЛЬ (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, 3 курс) та Андрій ЯВОРОВСЬКИЙ (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, 2 курс).
Тренером команди виступив старший юрист Адвокатського об’єднання AGA Partners к.ю.н. Євген БОЯРСЬКИЙ.
З 22 по 24 листопада проходили відбіркові раунди змагання. За цей час команда НЮУ зустрілася з суперниками з Мексики, Гватемали та Нідерландів. До чвертьфіналу вийшло 8 команд з таких університетів: Chulalongkorn University (Таїланд), National Law School of India University (Індія), Sciences Po (Франція), BPP University Law School (Великобританія), The Hague University of Applied Sciences (Нідерланди), Queen Mary University of London (Великобританія) та Universität Hamburg (Німеччина) та НЮУ (Україна).
Обігравши у чвертьфіналі команду Chulalongkorn University (Таїланд), а в півфіналі – команду BPP University Law School (Велика Британія), 26 листопада команда НЮУ вийшла на фінальний раунд проти команди National Law School of India University, в якому здобула перемогу.
Вітаємо переможців та бажаємо нових досягнень!