Навіщо росіяни поголили голови військовополоненим жінкам?

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Навчання > Навіщо росіяни поголили голови військовополоненим жінкам?

Напевне, кожен бачив фото, які облетіли мережу інтернет та викликали багато запитань та дискусій із жінками, які повернулися з полону з поголеними головами. Але жодного роз’яснення, що трапилося і чому саме так вони виглядають – не було опубліковано чи озвучено.

Кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри кримінального права нашого Університету Олена Харитонова в колонці онлайн-видання «Повага», надала своє експертне бачення. Публікація стала настільки затребуваною, що за перші декілька днів її текст розмістили на своїх сторінках більше 20 різних видань та інтернет ресурсів. В тому числі Expres, УНІАН, Vogue та інші.

Ділимося її коротким змістом і ми, в статті йдеться – «…гоління голови нашим військовополоненим жінкам — це спроба нав’язати їм девіантність. Це засіб соціального контролю, який окупанти використовують для атаки на людську гідність.. Із доби середньовіччя кати використовували гоління як важливу частину ритуалу катування. Його завданням було принизити людину.

В сучасній практиці міжнародних судових установ є рішення, які визнають, що примусове гоління голови може визнаватися жорстоким поводженням. Так, Міжамериканський суд із прав людини у справі Rodríguez Vera підкреслив, що примусова стрижка потерпілої чи погроза таким діянням означає зміну зовнішнього вигляду особи без її згоди, що залежно від обставин справи може становити жорстоке поводження.
Посилання на повний текст