До складу делегації увійшли радник з питань професійної військової освіти при Представництві НАТО в Україні від Литви, підполковник Стасіс Палдунас, старший радник від США при Міністерстві оборони України Джон Басут, радник з гендерних питань оперативно-тактичної групи – “Україна” (Операція “ЮНІФАЄР”), капітан Метью Дж. Стоунер, директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко, у супроводі перекладачки відділу оборонного співробітництва при Посольстві США в Україні Ольги Кравчук, та лінгвістки оперативно-тактичної групи – “Україна” (Операція “ЮНІФАЄР”), лейтенанта Наталі Вілсон.
Почесних гостей привітали ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, проректор з навчальної роботи Юрій Барабаш, начальник Військово-юридичного інституту Сергій Мельник.
У ході візиту представники НАТО відвідали навчально-бібліотечний комплекс Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та поспілкувалися зі співробітниками чотирьох навчально-наукових підрозділів.
У Центрі права, етики та цифрових технологій, гості переглянули фото та презентаційні матеріали, обговорили декілька питань, які стосувалися проведених і планованих заходів та досліджень. Зокрема, вони поцікавилися тим, які основні перетини проблем етики з правом і технологіями вивчає Центр. Жвава дискусія виникла навколо штучного інтелекту, алгоритмічної дискримінації та справедливості, які мають відчутний етичний аспект. Крім того, окремі представники делегації поспілкувалися з керівницею центру Юлією Размєтаєвою щодо безпекових питань, які з’явилися на тлі агресії Російської Федерації та реалістичного майбутнього у протистоянні.
Директорка Центру дослідження правових проблем перехідного правосуддя Оксана Сенаторова розповіла членам делегації, що місією центру є проведення інноваційної академічної, дослідницької, клінічної, стажувальної та видавничої діяльності з метою захисту прав людей, постраждалих внаслідок збройного конфлікту, примирення розколотих громад, відновлення довіри до справедливості і верховенства права, запровадження інституційних реформ, що запобігатимуть повторенню конфліктів і міжнародних злочинів. Було обговорено можливості для співпраці межах розвитку центру і розширення програм обміну досвідом у сфері одного з компонентів перехідного правосуддя, пов’язаного з роззброєнням, демобілізацією та реінтеграцією (Disarmament, Demobilisation and Reintegration – DDR).
Делегація НАТО ознайомилась із напрямами діяльності Міжнародної лабораторії бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Голова Лабораторії Олена Уварова зазначила, що лабораторія реалізує спільні проєкти та ініціативи з партнерами практично з усього світу – з країн ЄС, Великобританії, країн Центральної та Південної Азії, США, Латинською Америкою, Африкою. Договір про співпрацю укладено із Данським інститутом прав людини. На національному рівні здійснюється співпраця з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерством юстиції України, Міністерством економіки України, Європейською бізнес асоціацією, громадськими організаціями. Заходи лабораторії підтримують Координатор проєктів ОБСЄ в Україні, проєкт Ради Європи “Внутрішє переміщення в України: розробка тривалих рішень” та ін. партнери. Окрему увагу Міжнародна лабораторія бізнесу і прав людини приділяє питанням гендерної рівності. Делегація НАТО отримала у подарунок збірку публікацій експерток лабораторії й звернула увагу на особливу актуальність для України сприяння гендерній рівності й захисту прав жінок.
Із роботою Центру дослідження верховенства права і релігії військових експертів познайомив керівник Центру Дмитро Вовк. Він розповів про наукову та видавничу Центру. Учасників делегації окремо зацікавив дослідницький проєкт щодо ролі релігії у російсько-українському конфлікті, який був реалізований Центром у 2018-2019 роках. Окрім того, на зустрічі обговорювалося впровадження наукових результатів Центру в освітній процес, зокрема, навчання дорослих.
Також представники НАТО оглянули навчально-матеріальну базу Військово-юридичного інституту Університету. Делегацію ознайомили з організацією проведенням типових занять за військово-професійним спрямуванням з курсантами Військово-юридичного інституту на базі навчально-спортивного комплексу Університету, а саме заняття з рукопашного бою, з тактичної медицини, вогневої підготовки, зі стрілкової зброї та заняття з плавання.