Під час візиту студенти ознайомилася із правилами роботи СІЗО, внутрішнім режимом та розпорядком дня, умовами тримання засуджених і ув’язнених.
Програма візиту включала відвідування усіх корпусів СІЗО, ознайомлення з умовами утримання у камерах та їх облаштуванням, порядком проведення обшуку та вилучення заборонених предметів у засуджених.
Майбутнім детективам продемонстровано результати експериментального проекту введення платних камер та нововведення, зумовлене вимушеними мірами в наш час – створення кімнат для судових засідань, що проводяться онлайн.
Окрім цього, студенти побачили:
• місця для тримання осіб, які раніше працювали у правоохоронних органах;
• слідчі кабінети;
• карцер;
• дворики для прогулянок;
• харчоблок, а також ознайомилися з раціоном засуджених.
Увагу візитерів привернув музей, що знаходиться на території СІЗО. В музеї розміщені такі експонати, як-от: архівні фото, вірші, написані засудженими у Лук’янівській в’язниці, саморобні татуювальні пристрої, форми одягу тюремних наглядачів різних часів, приклади схованок заборонених предметів у засобах гігієни та продуктах харчування.
Завдяки візиту здобувачі вищої освіти отримали унікальний досвід, який важко здобути у звичайних умовах, мали можливість побачити реалії системи виконання покарань зсередини, зрозуміти специфіку майбутньої професії, поспілкуватися з професіоналами, які щодня виконують відповідальну роботу.
Від імені студентів та деканату факультету слідчої та детективної діяльності висловлюємо щирі слова вдячності ректору НЮУ імені Ярослава Мудрого Анатолію Гетьману, першому проректору Миколі Кучерявенку, Начальнику Департаменту з питань виконання покарань Сергію Гречанюку, начальнику ДУ «Київський слідчій ізолятор» Володимиру Халявці, керівництву та співробітникам державної установи за високий рівень організації та проведення візиту та надану майбутнім слідчим та детективам можливість відвідати найбільше СІЗО східної Європи!